Google Stadia Nedir? Ne işe yarar?

/ 14 Mayıs 2019 / 514 / yorumsuz
Google Stadia Nedir? Ne işe yarar?

Bugün sizlere Stadia Google hakkında merak edilenleri ve nasıl kullanıldığı hakkında bazı bilgileri aktararak merakınızı da gidereceğiz.

Google Stadia aslında oyuncuların beklemiş olduğu bir platform olarak biliniyor. Son dönemlerde oyun alanı artık yerini bulut tabanlı bir alana bırakıyor. Gidip CD veya DVD alma dönemi bitti. Yerini ise bulut tabanlar aldı. Bu bakımdan donanım gereksinimi ile oyun indirme ve yükleme konusunda ciddi masraflar artık hayatımızda yer almıyor. Bundan böyle oyuncular oynamakla vakit geçirecek.

Google Stadia için tek gerekli olan şey bir internet bağlantısı. Ancak ne kadar hızlı olursa o kadar iyi oluyor.

Merhabalar, bu yazımızda Stadia Google nedir ne işe yarar, nasıl kullanılır konusunda merak ettiğiniz konuları bu yazımızda bulabilirsiniz. Google Stadia oyun oynama konusunda tek akıllı telefon değil, tablet ile de oyun oynamanızı kolaylaştırıyor. Sizlerde Google hakkında bazı haberlere şahit olmuşsunuzdur.

GOOGLE STADİA NEDİR?

Google’ın online oyun hizmeti olan Stream olarak da hatırladığımız ancak yeni isminin Stadia olduğu bir bulut tabanlı teknoloji oluyor. Bu teknoloji ile beraber uzun oyun indirmeleri artık olmayacak. Yeni konsollara ihtiyaç duyulmayacak. Kaldığınız yerden de devam edebilirsiniz. Bilgisayarda yarım kalan oyunları mobilden bitirebilecek siniz.

Çoklu oyuncu modlarını da oynayabilirsiniz. Geçmişte yüklemiş olduğunuz oyunlar için artık oyun konsolları için ihtiyaçlar bitmek üzere. Bugün sizlere Stadia hakkında bazı bilgileri aktardık. Sizlerde bu konu hakkında veya diğer konularda bizlere yorum kısmından sorularınızı iletebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.