Google Trends e Yeni özellikler Geliyor

/ 30 Kasım 2017 / 601 / yorumsuz
Google Trends e Yeni özellikler Geliyor

Google Trends Yeni Filtreleme Seçenekleri İle Fark Yaratıyor

İnternet üzerinden yapılan aramalar üzerinden kişilerin tercihlerini analiz eden Google Trends sürekli olarak kendilerini yenilemeye devam ediyor. Eklemiş olduğu yeni özellikler ile sürekli olarak kendisini geliştirmeye devam eden uygulama getirilen yeni özellikler ile tercih edilirliğini arttırıyor ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yapılan son yenilik ile beraber görsel, alışveriş, haberler ve YouTube gibi kategorilerin Google Trends’e ekleneceği duyuruldu.

Artık Yeni Keşiflere Doğru Yol Alabilirsiniz

Yapılan yenilikler ile beraber Google Trends üzerinden arama yapmayı tercih eden kullanıcılar arama sonuçlarında artık çok daha detaylı verilere ulaşabilecek. Yapılan yeni değişiklikten önce Google Trends üzerinden sadece web aramaları yapılmasına izin veriliyordu ancak yenilikten sonra son derece detaylı aramalar yapılması da mümkün olacak. Örneğin detaylı arama seçenekleri sayesinde bundan sonra “Burak Özçivit” yazarak YouTube aramaları için çok detaylı bilgi almak isteyen kişiler bunun için ülke ve şehir tercihinde bulunarak hangi ülkenin hangi şehrinde ne kadar arama hacmi gerçekleştiğini görüntüleyebilecek.

Mobil Aramalar İçin Yeni Bir Filtre Bekleniyor

Genelde Google Trends bölümü araştırmacılar, gazeteciler, pazarlamacılar ve ürün tanıtımı gerçekleştirmek isteyen markalar tarafından kullanılıyor. Şirketin mobil verileri de kullandığı ve değerlendirmeye aldığı bir filtre seçeneği oluşturması için büyük talep oluşurken Google firmasının bu isteğe karşılık verip vermeyeceği, böyle bir filtrenin hayata geçiril geçirilemeyeceği ise büyük bir merak konusu oldu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.