Google Voice Access Nedir?

/ 7 Kasım 2018 / 793 / yorumsuz
Google Voice Access Nedir?

Google Voice Access Nedir?

 

Bilindiği üzere akıllı mobil cihazlara artık sesle komut verebilmek mümkün hale getirildi. Google tarafından geliştirilen bir yazılım uygulaması olan Google Voice Access sayesinde mobil cihazınızı tamamen sesli komut ile yönetmek mümkün olabiliyor. Hatta menüler bile bu uygulama ile sesle kontrol altında tutulabiliyor.

Google Voice Access’in Sunduğu Kolaylıklar

 

Google Asistan ile aynı benzerlikte olması belki de birçok kişinin pek fazla şaşırmasına neden olmamış olabilir. Ancak Google Asistan ile Google Voice Access arasındaki fark her zaman sizi dinleyen bir uygulamanın olması olarak düşünülebilir.

Parkinson hastalarının bir hayli işini kolaylaştıracak bir uygulama olduğunu atlamamız gerekiyor. Telefon kullanmak zorunda kalan ancak o an elleri dolu olan veya fiziksel olarak müsait olamayan kişilerin de işini kolaylaştıran bir uygulamadır.

Google Voice Access Çalışma Mantığı

 

Uygulamayı ilgili marketlerde mobil cihazlarınıza indirebilirsiniz. Tek bir temas özelliğini kullanarak vereceğiniz komutlarda sizlere sesli olarak yardımcı olacaktır. Mobil cihazınızda var olan veya yeni indirmiş olduğunu uygulamaların sesli komut ile yönlendirilmesini sağlıyor. Uygulama içerisindeki alanlarda tıklamak istediğiniz yerler bile Google Voice Access ile mümkün olabiliyor. Şuan için sadece İngilizce dilinde hizmet veren ve ilerleyen dönemlerde Türkçe olarak da hizmet vermesi beklenen ilgili uygulamayı Google Play aracılığı ile ‘’ Voice Access ‘’ şeklinde aratarak cihazınıza indirmeniz mümkün olabiliyor.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.