Google’dan Akıllı Ev Cihazları Eşleştirme Komutu

/ 13 Aralık 2017 / 1.015 / yorumsuz
Google’dan Akıllı Ev Cihazları Eşleştirme Komutu

Google’dan Akıllı Ev Cihazları Eşleştirme Komutu

Akıllı ev cihazlarında her marka için farklı bir uygulama kullanmak gerekiyor. Ve eklenen her cihaz, Google Home’a görünür olmayabiliyor. Bu soruna el atan Google, yeni bir sesli komut ile sorunu çözüyor.

“Işıklarımı Eşleştir”

Google tarafından getirilen yeni komut ile eşleşme hatası veren servislerin bağlantıyı kesip, tekrar bağlanmak zorunda olması ortadan kalkıyor. “Cihazlarımı eşleştir” komutu sayesinde bağlı olan cihaz listesi kolay bir şekilde yenilenebilecek.

Artık akıllı telefonda Google Home’a “Cihazlarımı eşleştir” komutu verildiğinde tüm akıllı ev servisleri yenilenecek. Mesela, Philips Hue ışığı ve WeMo prizlerini kullanan bir kullanıcı için Google, bu hizmetlerden tüm cihaz listesini çıkaracak. Böylece kullanıcı “Işıklarımı eşleştir” gibi belli bir kategoriyi de yenileyebilecek. Eğer kullanıcının yeni akıllı ışıkları Google Home’da görünmüyor ise tüm servisin Google hesabı ile bağlantısını kesip tekrar bağlanmasına gerek kalmadan, sadece tek bir komut ile yenileme yapılabilecek. Bu da işlemleri çok daha kullanışlı bir hale getiriyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler