Google’dan yeni oyun servisi Stadia duyuruldu!

/ 22 Mart 2019 / 227 / yorumsuz
Google’dan yeni oyun servisi Stadia duyuruldu!

Google’ın yeni oyun servisi kısa süre önce duyuruldu. Google Müzik, Apple Music, Netflix ve Spotify gibi birçok platform kullanıcılara kesintisiz bir şekilde müzik dinleme alışkanlığı kazandırırken, Google, bulut tabanlı oyun servisini kullanıcıları için getiriyor.

Kısa süre önce bir etkinlikte, Google’ın çok uzun zamandır beklemiş olduğumuz Stadia adındaki çevrimiçi oyun servisi duyuruldu. Google Stadia ile beraber ne gibi yenilikler ve özellikler sunulacak gelin beraber inceleyelim.

Google Stadia hakkında detaylar!

İster bilgisayar, ister telefon isterseniz diğer elektronik cihazlar üzerinden Google’ın Stadia’sına bağlanabilirsiniz. Daha çok PS4 gibi Xbox gibi kontrolcülere benzer olan bu yeni servis ile kullanıcılar daha fazla deneyim kazanacak. Stadia desteği bulunan bir oyunu Stadia ile oyna dedikten sonra, çok yüksek bir donanımınız olmasa bile oyunu oynayabilir ve deneyim yaşayabilirsiniz.

Ancak bu durum için güzel bir internet bağlantısı şart. Google Stadia’da 4K 60 FPS’ye dek görüntü desteği yer alırken, yakın zamanda 8K çözünürlük ve 120 FPS desteği de eklenecek. Kafalarda ise bir soru var. Google bu gücü nasıl sağlıyor? Google bu gücü sağlamak için AMD ile beraber 10.7 teraflop bir özel GPU geliştirdiğini dile getirdi.

Google’ın Stadia bulut oyuncu platformu ile beraber oyuncular artık daha fazla deneyim kazanırken, Google’ın bu yıl kullanıma sunması beklenen platformu ne zaman tam olarak paylaşacak net bir bilgi verilmedi. Bu bakımdan bekleyip göreceğiz…


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular