Google’ın Fuchsia OS projesi Kirin 970 için destek ekliyor!

/ 26 Kasım 2018 / 414 / yorumsuz
Google’ın Fuchsia OS projesi Kirin 970 için destek ekliyor!

 

Google’ın Fuchsia OS projesi

 
Google’ın Fuchsia OS projesi hakkında bir şey duyduğumuzdan beri epey zaman geçti. Arama devi, tüm çabalara karşı açık vermiyor. Yine de, buradaki tek kamu görevlisi, burada ve Fuchsia arşivindeki faaliyetler, projenin canlı olduğunu ve sahnelerin arkasında devam etmekte olduğunu göstermektedir.

Yeni bir gelişme olarak, Kirin 970 yonga seti için destek ekleme ve üzerinde Zirkon çekirdeği önyükleme için testi detaylandırma denildi ve üzerinde Honor Play’e dayalı yonga seti fark edildi. Yamaya ve meta verilerine biraz daha yakın bir şekilde bakıldığında, sahibin (proje yönetiminin termin(randevu) anlamında olduğu gibi) bir huawei.com e-postasıyla bir Murali SR olduğunu gösterir. Bu, Google’ın yalnızca kendi içinde kendi başına bir şeyi test etmesinin aksine, bu konuda Google ve Huawei arasında bir tür işbirliğinin açık bir göstergesidir.

Bununla birlikte, bunun Fuchsia’nın gerçek tüketici ürünlerine ve sürümlerine yaklaştığına dair herhangi bir gösterge olarak değerlendirilmesinin gerekip gerekmediğine dair şüphemiz var. Eğer Fuchsia OS hakkında bilgi sahibi değilseniz, geliştirme ekibinin dışında hiç kimsenin bu konuda çok fazla şey bilmediği gerçeğini rahatça hissedebilirsiniz.

Fuchsia, 2016 yılında online olarak, Google’ın sonuna dair resmi bir duyuruya sahip olmayan gizemli bir açık kaynak merkezli projesi çevrim içi olarak yayınlandı. Android’in aksine, Linux çekirdeğine değil, “Zircon” adlı mikro çekirdeğe dayanan Google tarafından geliştirilen bir işletim sistemidir. Yama notlarına geri dönersek, görünüşe göre bu takımın Honor Play üzerinde çalıştığı bölümdür.

Fuchsia gizemli bir şekilde örtüldü, ancak ortaya çıkan bitler gerçekten ilginç ve iddialı görünüyor. Birincisi, OS gerçekten ölçeklenebilir, gömülü sistemler, akıllı telefonlar, tabletler ve PC’lerde kullanım için uygundur. Pixelbook, Dart’a dayalı uygulamalar ile yüksek performans ve etkileyici grafik akışkanlığı sunan Pixelbook, Flutter kullanılarak yazılanlar gibi bazı erken test cihazlarında UI ya da en azından ne olduğunu görüyor. Flutter, 120 fps’de düzgün UI performansına başarılı bir şekilde ulaşabilir ve ayrıca Etcher adında bir Vulkan tabanlı oluşturma motoru içerir.

Teknik bir bakış açısıyla ve Fuchsia’nın Android’e oldukça yakın bir kardeş olarak şekillenen ve geliştirilmiş bir “yeniden yazma” için mükemmel bir aday olarak şekillenen, teknik özelliklerden ve birçok özellikten bahsedildiği belirtildi. Başka bir şey yoksa, kesinlikle gelecekteki Fuchsia gelişmelerini göz önünde bulundurmaya değer.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.