Görülmeden Facebook mesajlarınızı nasıl okursunuz?

/ 4 Aralık 2018 / 623 / yorumsuz
Görülmeden Facebook mesajlarınızı nasıl okursunuz?

 

Görülmeden Facebook Mesajları Nasıl Okunur?

 

Facebook Messenger‘ın birçok kullanım alanı vardır, ancak sizinle iletişim kurmaktan veya konuşma yapmaktan hoşlanmadığınız da, bu bir acıdır. Telefonunuzda bu mesaj bildirimini göz ardı edemezsiniz, ancak mesajı okursanız, hemen yanıtlamaya mecbur hissedersiniz ve bazen bu pratik değildir. Facebook mesajlarını görünmeden gizlice nasıl okuyacağınızı göstereceğiz.

Gönderenin bilgisi olmadan telefondaki Facebook mesajlarını oku

 

Facebook Messenger’la bir mesaj gönderdiğinizde, yanında bir onay işareti bulunan mavi bir daire göreceksiniz. Ardından, alıcı açarsa, bu kaybolacaktır. Okuduğunu böyle biliyorsun. Facebook, gönderen bir mesaj açtığınızda gönderen okundu bilgilerini okumanızı sağlayan bir ayar içermez, ancak bu özellik üzerinde size biraz kontrol sağlayabilecek geçici çözümler vardır.

Okundu bilgilerini durdurmanın en etkili yolu, uygulamanın internete bağlanmasını engellemektir. Bunu yapmak için sadece Uçak modunu kullanmanız gerekir. Mesajı okumak istediğinizde ancak gönderenin yapılması gerekenleri bilmesini istemiyorsanız bu modu açın.

Android‘de bu, ekranın üst kısmından aşağı doğru sürüklediğiniz ayarlar menüsünde veya Uçuş modu olarak adlandırılabilecek Ayarlar uygulamasının kendisinde bulunur.

 

 

iPhone kullanıcıları ekranın altından yukarı doğru hızlıca kaydırabilir ve ardından sol taraftaki uçak simgesine dokunabilirler.

 

 

Uçak modu devreye girdiğinde artık Messenger uygulamasını açabilir, mesajları okuyabilir ve gönderen kişi onları gördüğünüzü bilmez. Uygulamayı kapatın, Uçak modunu kapatın ve bulunduğunuz gibi devam etmekte serbestsiniz.

Gönderen bilgileri olmadan PC’nizde veya dizüstü bilgisayarınızdaki Facebook mesajlarını okuyun
Tıpkı bir şeylerin mobil yüzü gibi Facebook, mesaj okuduğunuz gerçeği saklamanız için kolay bir yol sunmuyor. Tarayıcınız için üçüncü taraf eklentileri buraya gelir.

Chrome‘u kullanırsanız, o zaman çok sayıda seçenek vardır. Yeni bir sekme açın ve ardından Uygulamalar işaretli sol üst köşedeki renkli kare ızgaraya tıklayın. Bu, bir Chrome ve Google ile ilgili seçenekler menüsünü açar.

 

 

Web Mağazası simgesine çift tıklayın ve ardından Görünmeyen(Unseen)’i arayın. Bu, bir mesajı açtığınızda gönderilen okundu bilgilerini otomatik olarak engelleyecek kurnaz bir eklentidir.

 

 

Chrome’a ​​ekle düğmesini tıklayın ve uzantı yüklenecek. Arama çubuğunun sağında mavi bir dairesel simge göreceksiniz ve eğer üzerine tıklarsanız Messenger’ın nasıl davrandığına dair daha ayrıntılı bir kontrol sunan çeşitli seçenekler vardır.

Firefox kullanıcıları aynı işi yapan Message Seen Disable’ı deneyebilir. Yüklemek için Firefox’ta yeni bir sekme açın, sağ üst köşedeki üç çizgiyi tıklayın ve ardından görüntülenen menüden Eklentiler’i seçin. Şimdi uygulamayı arayın ve Firefox’a ekle düğmesini tıklayın.

 

 

İşte bu kadar! Facebook ve gizlilik sözcükleri birbiriyle örtüşüyor olabilir, ancak en azından bu ipuçlarını kullanarak Messenger‘da az miktarda gizliliği geri alabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.