Grafen Batarya Nedir, Ne İşe Yarar?

/ 28 Ağustos 2019 / 849 / yorumsuz
Grafen Batarya Nedir, Ne İşe Yarar?

Samsung tarafından geliştirilen Grafen Batarya sayesinde yeni nesil bataryalar daha da ince ve küçük olacak. Grafen batarya sadece ince ve küçük olmayacak aynı zamanda daha da uzun süreli şarj kullanımını sağlayacak. Günümüz teknolojisinde uzun süreli şarj teknolojisinin olması oldukça tutulacak olan bir adımdır. Cihazların bataryaları lityum iyon ve değerleri 5000 mAh ile 6500 mAh arasında değişmektedir. Telefonun özellikleri artınca batarya alanın daha da küçültülmesi gerekiyor ve incelen bataryaların değer 4000 mAh’a kadar düşürebiliyor.

Samsung tarafından çıkarılacak olan Grafen Batarya, düşük değerde ve uzun şarj tüketimine sahip olacaktır. Bu teknoloji sayesinde de daha da kısa sürede cihazın şarj işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Grafen batarya hakkında sürekli haberler çıkıyor ve bu bataryanın bir an önce çıkması bekleniliyor. E Blass tarafından yapılan paylaşıma göre Grafen batarya 2021 yılında hayatımıza girecek.

Bu teknolojinin hayatımıza girmesiyle beraber birçok gelişme olacaktır. Telefonların daha da hızlı şarj desteğine sahip olması çoğu kişiyi priz başında yaşanan problemden kurtarmış olacak. 2004 yılında Grafen teknolojisi gündeme gelmişti ve bu teknolojinin birkaç yıl sonra hayatımıza girmesi bekleniliyordu. Ancak bu teknoloji hakkında bilgi çıkmadı ve uzun süreden sonra paylaşılan bilgiye göre 2021 yılında Grafen batarya hayatımıza girecek. Grafen bataryanın maliyeti fazla olabilir bu yüzden üzerinde çalışmalar sürdürülüyor. Bu teknolojinin daha da düşük bir şekilde hayatımıza girmesi için ilerletmeler sürdürülüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular