GTA 5 için Hangi Sisteme Sahip Olmam Gerekiyor?

/ 21 Kasım 2019 / 607 / yorumsuz
GTA 5 için Hangi Sisteme Sahip Olmam Gerekiyor?

Sizlere GTA 5 oyunun sisteminde ne gerektiği konusunda yardımcı olacağız. Hangi işletim sistemini kullanmanız gerektiğinden, ekran kartından, ram bellekten ve kaç GB kapasiteye ihtiyaç duyduğunuz konusunda yardımcı olacağız. GTA 5 oyununu oynamak için bilgisayarınızın bu oyunu kaldırması gerekmektedir. Bu oyunun minimum siteminden ve hangi donanımlara ihtiyaç duyduğundan bahsedeceğiz.

Oyunun sistemini öğrenmeden önce kendi bilgisayarınızın özelliğini bilmeniz gerekmektedir. Bilgisayarınızın özelliklerini öğrendikten sonra sisteminin ihtiyaçlarına göre oyun seçimi yapabilirsiniz. GTA 5 sistemini daha detaylı inceleyelim ve siz de sistemi merak ediyorsanız aşağıda yer alan bilgileri okumanız yeterli olacaktır.

  • İlk olarak işlemciden bahsedeceğiz, GTA 5 uygulaması Intel core 2 Quad-4CPU işlemci, AMD için ise Phenom 9850 Quad-Core 2.5Ghz işlemci kullanılmaktadır.
  • Ekran kartı olarak en düşük kullanacağınız seviye AMD HD 4870 1GB  / NVIDIA 9800 GT 1GB / DirectX 10, 10.1, 11 sürümleridir.
  • RAM yani diğer adıyla bellek kullanımı en düşük 4GB olmalıdır.
  • Ses kartı oyundan iyi bir ses almak için önemli bir araçtır. Minimum DirectX 10 ve üstünü desteklemelidir.
  • Kapasite olarak en az 65 GB kapasiteye sahip olması gerekmektedir.
  • Son olarak işletim sistemi bakımından Vista 64 Bit Service Pack 2, Windows 7 64 bit Service Pack 1, Windows 8 64 bit, Windows 8.1 64 Bit, Windows 10 64 Bit işletim sistemine sahip olması gerekmektedir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.