Hafifletilmiş Boyutu İle Spotify Lite Telefonunuzu Rahatlatacak

/ 13 Temmuz 2018 / 630 / yorumsuz
Hafifletilmiş Boyutu İle Spotify Lite Telefonunuzu Rahatlatacak

Hafifletilmiş Boyutu İle Spotify Lite Telefonunuzu Rahatlatacak

Cep telefonu kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri olan uygulama boyutları her geçen gün biraz daha küçülmeye devam ediyor. Pek çok uygulama ise bu sorunu daha küçük boyutlara sahip olan hafifletilmiş uygulamalar yayımlamakta bulunuyor. Daha önce benzer adımları atan İnstagram, Facebook ve Uber gibi popüler uygulamalar arasına Spotify Lite ‘ta eklenmiş oldu.

Spotify Lite Sürümü Neler Sağlayacak?

Kullanıma sunulan yeni Spotify Lite sürümü sayesinde bundan sonra uygulama cep telefonunuzda eskiye oranla çok daha az yer kaplayacak. Yine gelen güncellemeler artık çok daha kısa sürede ve kolay bir şekilde cihazınıza indirilecek. Görünümü karşılaştırıldığında bir önceki sürümden çokta farklı olmayan son Lite sürümü kullanıcılardan tam not almayı başarıyor. Facebook bağlantısı ve kendisine özel başlangıç ekranı sunan Spotify Lite sürümü görünüm anlamında bir önceki sürümü aratmayacak çok sayıda özelliğe sahip.

Spotify Lite Sürümü Sadece 15 MB

Spotify sürümü cihazınızda yaklaşık 100 MB büyüklüğüne sahip olan bir alana ihtiyaç duyarken bu sürümün küçültülmüş hali olan Spotify Lite sürümü ise sadece 15 MB olan bir alana kuruluyor. Yani ana sürümle kıyaslandığında yeni sürüm yüzde 85 oranında yer tasarrufu sağlıyor. Uygulamanın öne çıkan en büyük dezavantajı ise çevrimdışı çalma özelliği konulmaması. Yine yüksek ses kalitesi ile çalma özelliği bulunmaması da yeni sürümün eksileri arasında bulunuyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.