Hangi Android telefona sahip olduğunuzu öğrenin

/ 2 Ocak 2019 / 394 / yorumsuz
Hangi Android telefona sahip olduğunuzu öğrenin

 

Android telefonun ismi nasıl öğrenilir?

 

Android işletim sisteminin avantajlarından biri, bir akıllı telefon almak isteyenler için açık seçeneklerin çokluğu. Bununla birlikte, tüm bu seçenek bazı karışıklıklara yol açabilir. Bu nedenle, hangi Android telefona sahip olduğunuzdan emin değilseniz, öğrenmeniz için birkaç kolay yol göstereceğiz.

Telefonun arkasını kontrol et

 

Bu günlerde kesinlikle daha az yaygın olsa da, bazen ünitenin arkasında basılı bir Android telefonun model adını bulabilirsiniz. Cihaz bir durumda ise, dikkatli bir şekilde çıkarın ve model ismini ortaya çıkaran işaretlere bakın.

LG son zamanlarda LG G6’dan görebileceğiniz gibi, genellikle efsanelerini arka tarafa yerleştiriyor , ancak Samsung, Sony, HTC ve diğerleri şasiyi boş bırakıyor.

Telefon kutusuna sahipseniz, yan tarafa yerleştirilmiş adı bulacaksınız, bu da işinizi görecek.

Model adını ayarlarda bulma

 

Kutu veya fiziksel cihazla hiç şansınız olmadıysa, yazılıma dönme zamanı. Telefonda Ayarlar uygulamasını açın ve listenin en altına doğru aşağı kaydırın. Burada bir seçenek bulmalısınız: Cihaz Hakkında.

Bunun üzerine dokunun ve bir sonraki ekranda Cihaz adı ile işaretlenmiş bölümü arayın. Şansınız varsa, bu modelin adı: Galaxy S6, Xperia X1, Pixel XL veya başka bir şey gibi olacaktır.

Bu yöntemle ilgili sorun, Android’in kurulum sırasında bir cihazı yeniden adlandırmanıza izin vermesidir. Bu nedenle, bunun Hasan’ın Telefonu veya onun yerine eşit derecede yararsız bir şey olduğunu görebilirsiniz.

Yine de korkmayın, el aygıtınızın kökenini bulabilirsiniz.

Cihaz Adının Altında Model numarası adı verilen bir bölüm bulunmalıdır. Burada büyük olasılıkla sayıları ve harfleri birleştiren daha az dostça bir giriş göreceksiniz. Bu numarayı kopyalayın ve ardından Google’a gidin.

Model numarasını girin ve çeşitli sonuçların göründüğünü görmelisiniz; bunların hepsi, telefonunuzun gerçek kimliğini ortaya çıkaracaktır.

Bu noktada önerdiğimiz bir ipucu, Ayarlar> Telefon Hakkında’ya geri dönmek ve Cihaz adı’na dokunmaktır. Cihazı yeniden adlandırabileceğiniz bir pencere açılır.

Öyle, ama bu sefer gerçek model numarası içerir. Hasan’ın Samsung Galaxy S6. Eğer gelecekte tekrar unutursanız, ismini biraz daha kolay bulabileceksiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.