Haparlör mü Hoparlör mü Haporlör mü Doğrusu Nedir?

/ 21 Şubat 2020 / 89 / yorumsuz
Haparlör mü Hoparlör mü Haporlör mü Doğrusu Nedir?

Selamlar bugün sizlere haparlör, hoparlör ve haporlör olarak hangi kelimenin doğru olduğunu açıklayacağız. İşte detaylar..

Bugün yine çok fazla karıştırılan kelimenin Haporlör mü höpörlör mü ne olduğundan bahsedeceğiz. Çoğu kişinin karıştırdığı ve ağzımızdan hoporlör olarak çıkan kelimeyi ele alıyoruz. Ancak bir kelimenin doğru olduğunu belirtelim. İşte TDK’ya göre doğru yazılışına bakalım.

Haparlör mü Hoparlör mü Hoporlör mü Doğru Yazılışı?

  • Doğru yazılışı ==> ✓Hoparlör
  • Hatalı yazılışları ==> ×Haparlör×Hoporlör×Hapörlör×Haporlor

Sizlerinde yukarıda gördüğü gibi TDK’ya göre Fransızca’dan dilimize geçen asıl doğru kelimenin Hoparlör olduğunu görüyoruz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular