HDMI Kablo Satın Alırken Dikkat Edin

/ 8 Kasım 2017 / 679 / yorumsuz
HDMI Kablo Satın Alırken Dikkat Edin

HDMI Kablo Satın Alırken Dikkat Edin

2003 yılında geliştirilmiş olan, ses ve görüntü verilerini dijital olarak aktaran arabirim HDMI kablolarını satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Kablonun fiyatı da dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor.

Kablo Eski Olmamalı 

Standart bir HD oynatıcısı bulunan ve HD ya da Ultra HD televizyonda kaliteli görüntü elde etmek isteyen kişiler, modern ve hesaplı HDMI kabloları tercih etmelidir. Kablo satın alırken ilk dikkat edilmesi gereken nokta, eski olmaması. Üzerinde v1.1 ya da v1.2 gibi sürüm numarası yazan kablolar pek tavsiye edilmiyor.

Markanın Önemi

Yüksek kaliteli AV kaynağı bağlamak isteyenlerin markaya önem vermesi gerekiyor. PS4 Pro ya da Xbox One X gibi 4K HDR bir cihazı ya da UHD Blu-ray oynatıcı ile 2160p 60Hz ve 4:4:4 sub-sampling renk video izlemek isteyenlerin kesinlikle High Speed HDMI kablolardan yana tercih yapması gerekiyor.

Kabloya Gereksiz Para Ödenmemeli

Donanım nasıl bir çıktı veriyor ise ona göre kablo satın alınıyor. Bu yüzden bir HDMI kabloya gereğinden fazla para harcamaya hiç gerek yok. Güvenilir, bilinen bir markanın High Speed HDMI kabloları satın alınabilir. Kablonun iki metresi için en az 50 TL ödeme yapılıyor. Kablonun uzunluğu arttığı takdirde aynı oranda fiyatı da artıyor elbette.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular