Herhangi bir arabada Android Auto’yu nasıl kurabilirsiniz?

/ 20 Aralık 2018 / 1.504 / yorumsuz
Herhangi bir arabada Android Auto’yu nasıl kurabilirsiniz?

 

Herhangi bir arabada Android Auto nasıl kurulur?

 

Android Auto, herhangi bir arabada, daha eski bir arabada bile çalışacaktır. İhtiyacınız olan tek şey doğru aksesuarlar ve iyi bir ekrana sahip Android 5.0 (Lollipop) veya üstü (Android 6.0 daha iyi) çalıştıran bir akıllı telefon. Birkaç kullanışlı uygulama ve telefon ayarı ekleyin ve Android Auto’nun akıllı telefon sürümünüzü gösterge panosu sürümü kadar iyi yapabilirsiniz.

Android Auto her zaman bu kadar kolay değildi. O zaman 2015 yılında girmiştir , yeni bir araba ya da geleceğin Google‘ın bilgi-eğlence sistemi çalıştırmak için pahalı sonrası donanım ya gerekiyordu. Google , bir Android telefona sahip herkesin, müzik, gezinme, telefon aramaları ve mesajlar için basitleştirilmiş menü sistemini kullanmasına izin vererek, bir sonraki yılın akıllı telefonlarına bağımsız bir Android Auto uygulaması getirdi . Daha yakın bir zamanda, Android Auto, Google Asistan ve bir Google Home konuşmacısıyla kullandığınız tüm sesli komutları destekledi.

Android Auto’yu arabanıza getirmenin en iyi yolu için okumaya devam edin.

1. Adım: Bir araç telefonu bağlantısı alın

 

Android Auto’yu telefonunuzda kullanmak, yalnızca yolun görüşünü kaybetmeden ekrana bakabiliyorsanız anlamlıdır. Bu amaç için araba takozları 20 dolar civarındadır ve telefonunuzun ön paneline, ön cama, CD çalara veya havalandırmaya takılabilir.

Benim durumumda, bükülebilir kolları Nissan Altima’nın hava menfezlerine sığacak şekilde eski bir Breffo Spiderpodium Tablet’i (şu anda Amazon’da $ 16.95 ) kullandım. Kalan dört kol, Pixel 2 XL’yi yukarıdan takıldığında güvenli bir şekilde tutturur.

2. Adım: Arabanıza Bluetooth ekleyin

 

 

Telefonunuzun şarj edilmesi gerekmediği sürece, arabaya her girdiğinizde kablolarla uğraşmanıza gerek kalmaz. Aracınızı Bluetooth‘a bağlamak, müzik dinlemenizi veya yol tarifi almanızı engelleyebilecek ekstra sorunları ortadan kaldırır.

Aracınızda Bluetooth yerleşik varsa, çok iyisiniz. Telefonunuzu araca ait bilgi ve eğlence sistemi ile eşleştirin ve bir sonraki adıma geçin. Aksi takdirde, arabanıza Bluetooth eklemek için bazı ekstra donanımlara ihtiyacınız olacak.

Yardımcı bir 3.5mm ses girişi olan araçlar için, Bluetooth alıcıları ucuza sunulmaktadır. Mpow, Bluetooth Alıcısını (şu anda 14 $ Amazon’da ) satıyor , bununla birlikte , özel bir açma kapama anahtarı olan Bluetooth 4.1 Alıcı ( Amazon’da $ 18 ) için bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz . (Daha ucuz model, biraz daha az kullanışlı olan bir düğmeye basıp basılı tutmanızı gerektirir.)

 

Bu alıcıların yerleşik bataryaları vardır, ancak onları bir araç şarj cihazına bağlı tutmaktan daha iyidir. RAVPower’ın küçük çift USB araç şarj cihazı , Amazon’da sadece 8 $ ‘a mal oluyor ve Bluetooth alıcısını herhangi bir mikro USB kablosuyla şarj etmenizi sağlıyor. Telefonunuzu uzun yolculuklarda şarj etmek için ikinci yuvayı kullanın.

Yardımcı girişiniz yok mu? Telefonunuzdan ses alan ve araç radyonuz için kısa menzilli yayın yapan bir Bluetooth FM vericisi kullanabilirsiniz. Amazon’daki en popüler seçim, açık bir radyo frekansını hızlı bir şekilde seçmek için bir araca sahip olan VicTsing’ten ( 18 $ Amazon ) Bluetooth Vericisi. Araç şarj cihazında, telefonunuzun bir boost ihtiyacı olması durumunda yedek bir USB yuvası da bulunur. Diğer teknoloji marketlerini de ziyaret edebilirsiniz Amazon ile sınırlandırmayın kendinizi.

3. Adım: Android Auto’yu Otomatikleştirin

 

Bir Bluetooth çözümünüz olduğunda ve bunu akıllı telefonunuza eşledikten sonra Android Auto uygulamasını Google Play Store’dan yükleyin. Gerçek eylem, Bluetooth aracılığıyla araca bağlandığında Android Auto’yu başlatmak için bir kural oluşturduğunuzda olur.

Android Auto uygulamasını başlatın, ardından sol üst köşedeki menü düğmesine basın ve Ayarlar’ı seçin. Aşağı kaydırıp Autolaunch‘ı seçin , ardından Autolaunch ve aracınızın Bluetooth bağlantısı için düğmeleri açın. Ayrıca, cep algılama özelliğini de açabilirsiniz; böylece uygulama zamanından önce başlatılmaz.

Telefonunuzu gerçek bir bilgi-eğlence sistemi gibi hissettirmek için Android Auto’yu yatay modda çalıştırabilirsiniz. Normalde telefonumu portre modunda kilitli tuttuğumdan , ekran yönünü otomatik hale getirmek için Tasker adlı popüler bir  uygulamayı kullandım(9 lira civarı). Uygulamayı indirin, ardından şu adımları izleyin:

* Profiller altında + tuşuna basın, ardından Devlet’e basın, ardından Net’i seçin, ardından BT Connected’i seçin.
* Adı altında büyüteç tuşuna basın, ardından aracınızın Bluetooth Cihazının adını seçin.
* Adres altında büyüteç tuşuna basın, ardından aracınızın Bluetooth cihazını tekrar seçin.
* Sol üst köşedeki Geri düğmesine basın, ardından Yeni göreve basın. (Görev için bir ad oluşturmak gerekli değildir.)
* Görev düzenleme ekranında + tuşuna basın, ardından ekrana basın. Ardından, Autorotate(otomatik döndürme) Göster’i seçin, ardından Set menüsünden Aç’ı seçin. Sol üst köşedeki Geri düğmesine basın, ardından bir sonraki ekranda tekrar Geri düğmesine basın.

 

Telefonunuz, araca bağlandığında rotasyon kilidini otomatik olarak devre dışı bırakacaktır. Bağlantı sona erdiğinde, yalnızca portre moduna döner ve Android Auto uygulamasından çıkar.

Son olarak, ücretsiz Bluetooth Ses Kontrol uygulamasıyla telefonun sesi düşük ses seviyesinde araca vermesini önleyebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra, aracınızın Bluetooth özelliğini “+” düğmesiyle ekleyin ve sesi % 100 olarak ayarlayın.

4. Adım: Android Auto ile rahatlayın

 

Android Auto, daha büyük düğmeler, basitleştirilmiş menü ögeleri ve daha az dikkat dağıtıcı özelliklerle Android arayüzünün özel bir sürümüdür. Kulaklık simgesi, Pandora ve Spotify gibi uyumlu müzik uygulamalarına hızlı erişim sağlar ; navigasyon simgesi, Google Haritalar’dan yol tarifi sağlar ve telefon düğmesi, arama yapmanızı sağlar.

Birçok durumda, ancak, sesli komutları kullanmak daha kolaydır. Mikrofon simgesine basın veya “Hey Google” deyin, ardından müzik, yol tarifi, telefon araması veya kısa mesaj isteyin. Bu, tüm Google Asistan işlemleriyle çalışır, böylece yapılacaklar listesi ögelerini dikte edebilir, takvim randevuları ekleyebilir ve termostatı evde kapatabilirsiniz.

Bir şey daha: Dikkatsiz sürüşü engellemek için Android Auto, desteklenen mesajlaşma uygulamalarından gelen telefon aramaları ve metinler dışındaki tüm bildirimleri gizler. İkincisi için Google, yalnızca ekranda göstermek yerine mesajı konuşmayı teklif edecektir. Daha sonra sesle veya Ayarlar menüsünden oluşturulan bir hazır mesajla yanıt verebilirsiniz. (Varsayılan olarak, “Şu an sürüyorum.”)

Sürüşü tamamladığınızda, Android Auto, Bluetooth bağlantısının sona erdiğini ve uygulamanın otomatik olarak çıkacağını bilmelidir. Ancak çıkmazsa, çevre simgesine, ardından normal telefon arayüzünüze dönmek için Çık’a basın.

Hazır olduğunuzda ve daha fazla bilgi için Google’ın Android Auto Yardımı sayfasına bakın. Son olarak, telefonunuzu yanınıza almayı unutmayın!


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.