Hesper Virüsü Nedir, Hesper Virüsü Nasıl Temizlenir?

/ 29 Ekim 2017 / 726 / yorumsuz
Hesper Virüsü Nedir, Hesper Virüsü Nasıl Temizlenir?

Hesperbot Virüsünü Bilgisayarınızdan Uzaklaştırın

Teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı çağımızda bilgisayarlarımızda bir yerlerde var olan ve korkulu rüyamız olan virüsler yaşamımızı zorlaştırıyor. Hesperbot Virüsü bu virüslerden birtanesi

Virüs bilgisayar dünyasının başında bulunan en büyük sorunlardandır. Sitemlere ve bilgisayarlara bulaştırılan virüsler sebebiyle kişilerin banka hesapları, kişisel bilgileri her adım tehlike altında bulunmaktadır.

Bundan dolayı mümkün olduğu müddetçe bu tarz virüsleri sistemlerinizden uzak tutunuz

Hesperbot Nedir, nelere Zarar Verir?

Bu virüs bilgisyarlarınızda bulunan bankacılık trojeni olarak tanımlayabiliriz. Bu virüs özellikle mobil bankacılık hizmetini kullanan kişileri hedef almaktadır.
Bu virüs uygulamasına maruz kalan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Özellikle telefonlarınızı rootlama yaptığınızda bu tarz işlemlere davetiye çıkarmış oluyorsunuz.
Peki bu virüs uygulaması telefonlarınıza ve bilgisayarlarınıza nasıl bulaşmaktadır; Virüslerin bulaşma tekniklerinden biri olan e-posta adresinize gelen bir mail aracılığı ile bulaşmaktadır.
Ön yüzü fatura maili gibi görünmektedir. Fakat alt tarafında aslında bir virüs bulaştıran programcıktır.

Daha sonra bu mail adresine tıkladığınızda telefon veya bilgisayarınızın sistemine gerekli virüs uygulamasını indirerek bulaşmaktadır.
Ardından bu uygulama cep telefon numaranız ile smart telefon uygulamasını telefonunuza yüklenmektedir. Bu şekilde cep telefonunuzda gizli bir yönetici oluyor.
Telefonunuza gelen mesajlarınızı okumaktadır. Bu mesajları okuma imkanına kavuştuktan sonra banka smslerine ulaşarak hesaplarınıza giriş yapabilmektedir.

Peki virüslerden nasıl korunabiliriz, hangi önlemleri alabiliriz; 

Akıllı telefonlarınızda yönetici oloan yazılımları kontrol ediniz. Ayarlar – Güvenlik bölümünde yer alan kuşkulandığınız bütün yazılımların yetkileirni kaldırınız.
E-posta adreslerinize gelen pdf, exe, jar gibi uzantılara sahip dosyaları açmayınız. Devamlı kendini yeni virüslere karşı güncelleyen bir antivirüs uygulaması kullanınız.
Akıllı telefonunuza güvenmediğiniz sitelerden herhangi bir dosya indirimi yapmayınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler