HongMeng Os Android mi?

/ 30 Temmuz 2019 / 829 / yorumsuz
HongMeng Os Android mi?

Bıraktığımız günlerde Huawei tarafından yaşanan sıkıntıyı biliyorsunuz. HongMeng Os Huawei’nin yeni işletim sistemi olarak karşımıza çıkacak. ABD’nin yapmış olduğu kısıtlamalar sonucu zorlanan Huawei, kendi yolunu çizme kararı aldı. Daha sonra Trump tarafından olumlu açıklamalar gelse de Çinli şirket davasından vazgeçmedi ve kararından geri dönmedi.

Bu yola girdikleri ve dışarı ile olan bağını en aza düşürmek için kendi sistemlerini üretiyorlar. Android ve iOS işletim sisteminin ardından popüler bir işletim sistemi geliyor. Ancak bu sistemin ne olacağına dair net bilgiler yer almamaktadır. 2 ay içerisinde sistem hakkında net bilgilerin geleceğine dair söylentiler yer almaktadır. Huawei tarafından çıkarılacak olan sistemin adı da HongMeng OS olarak belirlendi.

Sadece yazılım tarafında gelişmeler olmayacak aynı zamanda donanımsal tarafında da gelişmeler olacaktır. Huawei’nin Android ile ilişkisini kesecek. Bu durumdan birçok telefon etkilenecek ve yeni işletim sistemine sahip olacaklar. Yeni işletim sisteminde 5G’nin de gelmesi bekleniliyor. En çok merak edilen konularından biri de HongMeng Os Android mi? Android işletim sistemine benzer bir sistemin gelip gelmeyeceğine dair net bir bilgi bilmiyoruz.

Ancak şirket Android tabanlı bir işletim sistemini kullanmak istemiyor. Kullanıcılar ise Android’e alıştıkları için yeni bir işletim sistemine nasıl alışacakları konusunda endişeliler. İş yükünün fazla olduğundan dolayı Android tabanlı gelebilir ama aksilik yaşandığı için şirket kendine özel bir sistem de üretebilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.