HTC Exodus 1 Format Nasıl Atılır?

/ 17 Ocak 2021 / 2.708 / yorumsuz
HTC Exodus 1 Format Nasıl Atılır?

Merhabalar, bu konumuzda HTC Exodus 1 format atma konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Konumuza başlamadan önce birkaç önemli püf noktasına değineceğiz daha sonra HTC Exodus 1 sıfırlama konusunu anlatmaya geçeceğiz.
HTC Exodus 1 başta olmak üzere diğer cihazlara, virüslerin bulaşması, donmalar, takılmalar, teknik servis öncesi genellikle cihazların içi sıfırlanmaktadır. HTC Exodus 1 formatlama öncesinde cihazın bir yedeğini mutlaka alınız.

HTC Exodus 1 Nasıl Sıfırlanır?
Android tabanlı işletim sistemi olduğu için ilk önce cihazın içinden menüleri kullanarak cihazı sıfırlayacağız.
Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Sıfırla genellikle bu adımları takip ederek cihazın içindeki tüm bilgileri silebilirsiniz. Böylece ilk gün gibi tertemiz eski ayarına geri alabilirsiniz.
Şimdi sıra geldi HTC Exodus 1 hard reset atma işleminde telefonun üzerinde yer alan fiziksel tuşları kullanmaya tuşlar sayesinde cihazın içindeki bilgileri sileceğiz. Format atmak için ise,
-Telefonu kapalı konuma alın
-Telefonun üzerinde yer alan sesi kısma tuşu ve güç tuşuna birlikte basarak ekrana Logo gelene kadar basılı tutun.
-Ekrana Logo geldiğinde tuşlara basma işlemini bitirin
-Download Mode
-Reboot to BootLoader
-Reboot System Now
Yukarıda adımlarla HTC Exodus 1 fabrika ayarına geri alma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.