Huawei Cihazlarda Telefon Görüşmesini Kaydetme İşlemi

/ 10 Ağustos 2019 / 1.119 / yorumsuz
Huawei Cihazlarda Telefon Görüşmesini Kaydetme İşlemi

Telefon görüşmesi yaparken kayıt etmemiz gereken durumlar olabiliyor. Genellikle gazeteciler tarafından kullanılan bu yöntem, röportajları kayıt etmek amaçlı ses kaydına alınıyor. Gazeteciler tarafından daha sonra haber yapılabiliyor fakat başka yerde kullanan kişilerin bu ses kaydını paylaşmaması gerekiyor. Eğer karşı tarafın izni olmadan paylaşım olursa Türk Ceza Kanununun 32. Maddesinde yer alan açıklama uygulanır. Bu maddede kişiler arasında haberleşme gizliliğini ihlal eden kişinin üç yıl süre ile hapis cezasına çevrileceği belirtiliyor.

Günlük hayatta telefonla konuşurken bizim için önemli sayılan konuşmaları ses kaydına alabiliyoruz. Bu yazımızda da sadece Huawei cihazlar için değil aynı zamanda Honor cihazlarda da geçerli olan ses kaydetme işleminin nasıl olacağına dair bilgi vereceğiz. Ses kaydına alma işlemi EMUI 9’dan çıkıyor ve güvenli olarak adlandırılan bir APK sayesinde kullanabiliyoruz. Bu APK için telefonun Android Pie tabanlı olup EMUI 9’a sahip olması gerekiyor.

Eğer yukarıda yazan şartlar cihazınıza uygunsa telefonda olan konuşmalarınızı ses kaydına almak çok basit bir işlem olacaktır. Cihazınız bu özelliklere sahip olduğu için tekrar bir uygulama indirmenize gerek yok. APK’yı kullanmanız ve yüklemeniz yeterli olacaktır. İndirme için bu linke tıklayın.  Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra  ‘record’ alanı karşınıza çıkacaktır. Record yani kayıt butonuna bastığınız zaman telefon görüşmeleri ses kaydına alınıyor ve alınan kayıt ses dosyası olarak telefonunuza ekleniyor.

Yukarıda yer alan APK’yı indirmek en mantıklı yöntem olacaktır. Fakat uygulamayanlar için Android uygulamaları da bulunmaktadır. Android uygulamalarını tercih ederek ses kaydına alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.