Huawei, Katlanan Akıllı Telefon Geliştiriyor

/ 24 Kasım 2018 / 1.088 / yorumsuz
Huawei, Katlanan Akıllı Telefon Geliştiriyor

Huawei, Katlanan Akıllı Telefon Geliştiriyor

 

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasına girmeyi başaran Huawei, şimdilerde oldukça heyecan verici bir haber ile gündemde. Sızan bilgilere göre şirket, katlanabilir ekran teknolojisine sahip yeni bir akıllı telefon modeli hazırlıyor. Samsung’un satışa sunacağı Galaxy F modeline rakip olacağı düşünülen cihaz hakkında yeni bilgiler gün yüzüne çıktı.

Katlandığında 5 İnç Ekrana Sahip Olacak

 

Paylaşılan bilgilere göre Huawei tarafından geliştirilmekte olan katlanabilir akıllı telefon, katlandığı takdirde 5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Sadece tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmekle kalmayan model, aynı zamanda 5G desteği de sunacak. Nitekim bu da cihazı ilkler arasına sokuyor. Zira şu anda 5G teknolojisi epey kısıtlı.

Şimdilik bahsi geçen cihazın son halini almadığı söyleniyor. Yani bu da değişikliklerin uygulanabileceği anlamına geliyor. Tasarlanan akıllı telefon, birinci versiyon olarak anılıyor. Kullanıcılara ulaşacak olan cihazın ise ikinciyi veya üçüncü sürüm olacağı tahmin edilmekte. Bu da doğrudan köklü değişikliklerin yapılabileceği fikrini akıllara getiriyor.

Ne Zaman Duyurulacak?

 

Gelelim bir diğer önemli bilgiye. Son sürat çalışmalara devam etmekte olan Huawei, planlarını uygulayabilirse şubat 2018 itibariyle katlanabilir akıllı telefon modelini resmi olarak duyuracak. Akabinde ise çok fazla süre geçmeden satışların başlayabileceği konuşuluyor. Benzer durumun Samsung cephesinde de yaşanacak olmasını göz önünde bulundurursak gelecek yılın katlanabilir akıllı telefon konusunda epey rekabetli geçeceğini söyleyebiliriz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.