Huawei Markalı Telefonlarda Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

/ 27 Nisan 2018 / 65.667 / yorumsuz
Huawei Markalı Telefonlarda Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Huawei Markalı Telefonlarda Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Son derece yüksek fiyatlara satılan akıllı cep telefonu modelleri arızalandığında da ne yazık ki oldukça yüksek fiyatlara tamir edilmektedir. Bu nedenle alınan cep telefonunun garantisi olması yaşanan arıza gibi sorunlarda ücretsiz tamir edilmesini sağlaması açısından çok önemlidir. Her cep telefonunun garanti sorgulama yöntemi farklı olduğu için sorgulamanın buna göre yapılması gerekir. Peki, Huawei markalı telefonlarda garanti sorgulama nasıl yapılır?

Huawei Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Teknoloji alanında dünyanın en çok satılan markalarından biri olan Huawei son yıllarda ise ürettiği akıllı cep telefonu modelleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Dünyada 170’ten fazla ülkede satılan marka ülkemizde de en çok satılan akıllı cep telefonu modelleri arasında yer almaktadır. Huawei garanti sorgulama hizmetinden yararlanabilmeniz için mutlaka telefonunuzun imei numarasını girmeniz gerekir.

Huawei İmei Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti sorgulama işleminden önce İmei sorgulama işlemi yapılması gerekir. Bunun için cep telefonunuzun tuş takımını açtıktan sonra sırası ile *#06# tuşlarına basıp arama tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Cihazınızın ekranında bu sorgulamadan sonra çıkacak olan numara imei numarasıdır. Bu numarayı aldıktan sonra Huawei garanti sorgulama ekranına ulaşmak için http://consumer.huawei.com/tr/support/warranty-query adresine giriş yapmanız yeterli olacaktır. Bu sorgulamada cihazınızın garantisi devam etmesine rağmen cihaz garanti dışı görünüyorsa bu durumda Huawei müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.