Huawei Mate 20 Pro’nun AI Kamera Özellikleri Sızıntısı

/ 22 Eylül 2018 / 2.635 / yorumsuz
Huawei Mate 20 Pro’nun AI Kamera Özellikleri Sızıntısı

Huawei Mate 20 Pro’nun AI kamera özellikleri

Huawei Android Söylentileri

İşte bugünün gündemine eklenecek başka bir Huawei Mate 20 Pro sızıntısı.XDA-Developers , geçtiğimiz hafta ortaya çıkan EMUI 9‘un sızdırılmış bir yapısından, kamera uygulamasının bir APK teardown‘unda ortaya çıkarılan bilgilere dayanarak Mate 20 Pro‘da beklediğimiz bazı yeni özellikleri ortaya çıkardı.

Elbette, teardown‘da belirtilen özelliklerin hiçbiri kullanıcıların nihai perakende yazılımlarında neleri göreceğini yansıtmayacaktır.Özellikler, bir telefon piyasaya çıkmadan önce her zaman kaldırılabilir ve değiştirilebilir.Bununla birlikte, bu özelliklerin bazılarına bakalım.

Mate 20 Pro‘nun, fotoğraf çekmek için kullanılabilecek yapay bokeh (bulanık kısım) ile video kaydedebildiğine inanılıyor.Elbette, bu ipucu VideoBokenSpotShapeSupported ve VideoBokehSpotShapeValueSupported değerlerinde bulunur.Bulunan durumda, özellik eksik görünüyor.

Sırada AI Zoom.Bu özellik,bir çeşit çerçevede düzgün şekilde saklanması için videonun yakınlaştırma seviyesini otomatik olarak ayarlayacaktır.Bu mod videonun en az 1080p‘de kaydedilmesini gerektirir, AI Sineması devre dışı bırakılmalı ve güzellik modu 0 seviyesinde olmalıdır.Birincisi gibi, bu özellik mevcut haliyle çalışmamaktadır.

AI Sineması Nedir?

 

Bu klasmanlarda ortaya çıkan başka bir özellik. Kirin 980, gerçek zamanlı olarak sinematik video filtrelerini uygulama yeteneğini sağlayan nesneleri gerçek zamanlı olarak tanıyabilecektir. Mevcut filtre listesi şunları içerir: AI Renk, Bulanıklaştırma, Filtre, Hitchcock ve Nostalji. İşte,içinde bulunan örnek grafiklerin görüntüleri.

 

Son olarak, Huawei bir sualtı modunu tanıtmak iyi bir fikir olsada.Akıllı telefonların mevcut durumunda, çoğu su hasarının korunması için bir tür IP derecelendirmesine sahip olsada, genel öneri, bir su geçirmezlik riski olduğu için bir akıllı telefonu kasıtlı olarak batırmamanız gerektiğidir.

Eh, bu mod ile, Huawei size telefonunuzu suda çıplak bırakmanızı önermiyor. Sualtı modunu açıklamak için bulunan grafik, kuru kalırken onları sarkma amacıyla sofistike bir plastik torbadaki bir telefonun resmini gösterir.

Sualtı modunun amacı su altı ortamlarında net fotoğraflar çekebilmektir. Su altında kapasitif bir dokunmatik ekran kullanmaya çalışmış olsaydınız, kesinlikle imkansız olduğunu görürsünüz ve hiçbir şey tek bir dokunuş olarak kaydedilmez.Bu mod Ses (-) düğmesiyle bir fotoğraf çekmenizi ve Ses (+) düğmesine basarak bir video çekmenizi sağlar. Ayrıca, güç tuşuna basmak kamerayı açabilir veya kapatabilir.

Huawei‘nin su altı mod yönergelerini takip etmezseniz, herhangi bir garanti kapsamı olmayacağını açıkladığını gösteriyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.