Huawei Matebook X Pro fiyatı belli oldu!

/ 26 Mart 2019 / 311 / yorumsuz
Huawei Matebook X Pro fiyatı belli oldu!

Çok iddialı bir şekilde piyasaya giriş yapan Huawei Matebook X Pro için Türkiye fiyatı açıklandı. Satışa sunulan bilgisayarın özellikleri ve fiyatı fazladan konuşulmaya neden oldu.

Şirket tarafından MWC etkinliği sırasında tanıtılan ve yakından takip ettiğimiz Matebook X Pro dizüstü bilgisayarı kısa süre önce ülke pazarında yerini aldı.

Huawei Matebook X Pro Türkiye fiyatı açıklandı

Ülkemiz pazarında satışa çıkan ürünü ilk Teknosa sitesinde görücüye çıktı. Çok iddialı bir donanım barındırırken hafif olmasıyla da çok fazla dikkat çekiyor. Ülkemiz de satış fiyatı ise 12.999 TL yani 13 Bin TL oluyor.

Özellik bakımından 13.9 inç ekran boyutu ve 3000 x 2000 piksel bir ekrana sahip. Bunların yanı sıra cihaz gücünü i7 8550U bir işlemciden alıyor. Buna destek olmak adına 16 GB RAM ve 512 GB SSD yer alıyor. Ağırlık konusunda ise sizleri üzmek istemeyen Huawei 1.3 kg ile sınırlamış. Fonksiyon tuşlarının arasında ise bir kamera yer alıyor ve Intel UHD Graphics 620 ekran kartını kullanıyor.

Kutusundan Windows 10 Home ile çıkacak olan Matebook X Pro Huawei Share özelliği ile telefon ile bilgisayar arasında milisaniyeler içerisinde aktarım sağlayabiliyor. Genel anlamda farklı donanım seçenekleri olmasına rağmen teknosa sadece 1 modeli ülkemizde satışa sunmuş durumda.

Sizce Huawei Matebook X Pro model cihaza 13 Bin TL verilir mi? Siz bu kadar bir fiyata bu matebook alır mıydınız? Yorum kısmından cevaplarınızı iletebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.