Huawei Mesaj Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

/ 5 Nisan 2019 / 687 / yorumsuz

Bu yazımızda Huawei akıllı telefonlarda mesaj üzerinden engelleme işleminden bahsedeceğiz. Eğer size de istemediğiniz mesaj geliyor ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa mesaj engelleme yöntemini kullanabilirsiniz. İstenmeyen numaralar spam olarak engellenir ve bu numaralardan mesaj geldiği zaman size bildirimi gelmez, mesajı görmezsiniz. Aşağıda bulunan adımları takip ederek mesaj üzerinden engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Huawei Mesaj Üzerinden Engelleme İşlemi

 

  • Mesaj üzerinden engellemek için ilk olarak, Telefon menüsüne girin.
  • Mesajlar kısmına geçiş yapın.
  • Sağ üst kısımda üç nokta yer almaktadır. Üç noktaya basarak ayarlar kısmına geçiş yapıyoruz.
  • Ardından engellenen kişiler alanına giriyoruz.
  • Numara ekle seçeneğine basıyoruz.
  • Engellemek istediğiniz kişinin numarasını bu alana girerek engelle bölümüne bastıktan sonra engellemiş olursunuz.

Bu adımları takip ederek istemediğiniz kişiden gelen mesajı bu şekilde engellemiş olursunuz. Bir süre sonra engellemiş olduğunuz numarayı kaldırmak isterseniz, bu adımların nasıl olacağından da bahsedelim. Eğer engellediğiniz numarayı belli bir zaman sonra kaldırmak isterseniz yukarıda bulunan adımları takip ederek kara listede bulunan numarayı sildiğiniz zaman engel kalkmış olacaktır.

Numarayı sildiğiniz zaman engellenenler arasından kalkar ve o kişi normal rehberinize geri yüklenir. Siz de Huawei telefona sahipseniz üst kısımda bulunan adımları takip ederek rahatsız eden kişileri mesaj üzerinden engellemiş olursunuz.  Son olarak şunu da belirtelim engellediğiniz kişinin engelini kaldırdıktan sonra engelliyken attığı mesajları göremezsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.