Android Q Güncellemesi Alacak Huawei Modelleri

/ 10 Mayıs 2019 / 883 / yorumsuz
Android Q Güncellemesi Alacak Huawei Modelleri

Huawei tarafından kısa bir süre .önce Huawei P30 ve Huawei P30 Pro modelleri piyasaya sunulmuşu. Yeni çıkan bu cihazlar, EMUI 9.1 arayüzünü de beraberinde getirdi. Aynı zamanda simgeleri, GPU Turbo 3.0’ı ve AR özellikleri de geldi. Kısaca modeller EMUI ile beraber Android Q güncellemesi de alacak.

Güncelleme alacak cihazlardan bahsetmeden önce Huawei ve Honor telefonlar aynı zamanda karanlık tema, yeni navigasyon hareketleri, izin kontrolleri, titreşim yoğunluğu, akıllı cevaplar gibi özellikler geleceğinden de bahsedelim.

Bu özellik EMUI ve Android Q işletim sisteminin yeni özelliği olarak geleceğinden Huawei kullanıcıları da bu özelliklerden yararlanacak. Fakat EMUI arayüzüne özel bazı yeniliklerin de ekleneceğini söyleyelim. Ancak bu özelliklerin ne olduğu şu an için bilinmiyor.

Yeni olan EMIU sürümü ve Android Q güncellemesinin cihazlara ne zaman geleceği konusunda bir cevap şu an için yoktur. Sadece Huawei Mate 20 Pro kullanıcıları Android Q güncellemesini Beta sürüm olarak şu an kullanabilir. Beta sürümünü aktif hale getirmek istiyorsanız Huaeri Beta Fut uygulamasını indirin daha sonra yönergeleri takip edin. Ancak ufak bir uyarıda bulunalım, bu işlemin ana cihaza kurulması tavsiye edilmiyor. Güncelleme alacak olan cihazları aşağıda görebilirsiniz.

Android Q Güncellemesi alacak cihazlar

  • Huawei Mate 20,
  • Huawei Mate 20 Pro,
  • Huawei Mate 20X,
  • Huawei Mate 20 RS,
  • Huawei P30,
  • Huawei P30 Pro,
  • Honor View 20,
  • Honor Magic 2

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.