Huawei P30 Pro çizimlerinde yeni detaylar!

/ 16 Mart 2019 / 365 / yorumsuz
Huawei P30 Pro çizimlerinde yeni detaylar!

Huawei P30 Pro için son gelen sızıntı çizimlere göre akıllı telefonda kulaklık girişini kaldırıyor. İşte detaylar…

26 Mart günü şirketin tanıtımını yapması beklenen P30 ve P30 Pro için sayılı gün kaldı. Bu telefonlar için neredeyse bilmediğimiz pek bir şey kalmadı. Son gelen sızıntı ise eksik kalan bilgilerin yerini dolduruyor gibi. Sızıntılarda çok fazla güvenilen Roland Quandt tarafınca paylaşılmış çizimler, P30 Pro’nun nasıl olacağını gösterdi. Daha çok gündoğumu renginde olan telefonun renk seçeneği daha önce sızıntılarla bildiğimiz beyaz, siyah ve alaca karanlık renk seçeneklerinin yanında olacak.

Çizimler kafa karıştırıyor!

Çizimlerde dikkat çeken ve önem taşıyan bir detay ise, telefon üst veya alt bölgesinde herhangi bir kulaklık girişinin olmaması oluyor. Bunlara ek olarak ise TV gibi birçok uzaktan kontrol cihazına erişim sağlayacak kızılötesi işlev cihazda yer alıyor. Sizlerinde bildiği bu özellik uzun zamandır akıllı telefonlardan kaldırılmış bir özellik olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak şirketin böyle bir hamle yapıp yeniden cihazlarına eklemiş olması sıra dışı olarak geliyor.

Bir diğer merak konusu ve kafaları karıştıran ise daha önceki sızıntıda yer alan P30 modelinde kulaklık girişinin görülmesi ve kızılötesi işlevin olmamasıydı. Bunların yanında diğer çizim veya sızıntılar ile bu sızıntılar arasında pek fazla değişiklik yer almıyor ve kısmen bir kez daha sızıntıların birbirleriyle örtüştüğü fark ediliyor.

Tabii ki bu sızıntıların ne kadar doğru olduğunu ilerleyen günlerde öğreneceğiz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.