Huawei P9 Donma ve Çökme ile İlgili Sorunları Giderme

/ 29 Mart 2020 / 780 / yorumsuz
Huawei P9 Donma ve Çökme ile İlgili Sorunları Giderme

Bu yazımızda sizlere Huawei P9 cihazlarda yaşanan donma ve çökme sıkıntısı konusunda bilgi vereceğiz. Cihazınızda yaşanan çökme ve donma sorununun devam etmesi can sıkıcı bir duruma dönüşebilir. Bu sorunu gidermek için bazı tekniklere başvuracağız. Aşağıda olan adımları takip ederek Huawei P9 donma ve çökme sorunu ile alakalı sorun çözümüne kavuşabilirsiniz.

Huawei P9 uygulamasında yaşanan çökme sorunlarından biri üçüncü taraf bir uygulamadır. Kısa bir süre önce cihazınıza uygulama yüklediyseniz ve daha sonra donma, çökme sorunu ortaya çıktıysa cihazınıza bulaşan virüsten kaynaklıdır. Cihazınızı temizlemeyi deneyin ve uygulamalardan arındırın. Uygulamadan yaşanan sorundan dolayı cihazınız bu hale gelir. Bu durum da fazlasıyla sinir bozucu bir hal alabilir.

Bu hatanın başka bir çözüm yöntemi ise cihazınızı sıfırlamak olacaktır. Huawei P9 cihazınızı donma ya da çökme probleminden korumak için fabrika ayarlarına çevirmeniz gerekebilir. Ayarlar üzerinden sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce cihazınızı yedeklemenizi tavsiye ederiz. Cihazınızı yedekledikten sonra fabrika ayarlarına çevirerek donma ve çökme sorunundan kurtulmuş olursunuz.

Ayarlar üzerinden ya da cihazınızı kapatarak sıfırlama işlemini gerçekleştirin. Ayrıca şarj seviyenizin %50’nin üstünde olmasına dikkat edin. Cihazınızı sıfırlamanıza rağmen sorun devam ediyorsa teknik servise başvurmanızı tavsiye ederiz. Teknik servis sonucu probleminiz çözüme kavuşabilir. Bu konu üzerinden soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz