Huawei Watch GT başarılı mı yoksa çıkmaza mı giriyor?

/ 4 Kasım 2018 / 1.293 / yorumsuz
Huawei Watch GT başarılı mı yoksa çıkmaza mı giriyor?

 

Huawei Watch GT inceleme

 

Huawei‘in en yeni Watch GT akıllı saatiyle taşınabilir elektronik segmentinde farklı bir adım daha. Klasik ve yakışıklı görünüyorlar, dairesel bir ekrana ve 650 dolar civarında nispeten cazip bir fiyata sahipler. Huawei başarı kaydediyor mu yoksa çıkmaz bir noktaya mı çıkıyor?

Huawei, en son akıllı saatlerinde bir çok şaşkınlığa sebebiyet verdi. Kendi işletim sistemine ulaştığını duyurdu. Bir tarafta sempatik ve cesur bir adım, öte yandan da birçok endişe var. Yeni Huawei Watch GT’yi  bizde incelemeye karar verdik.

Huawei Watch GT teknik özellikler

 

 

YAPI 46,5 × 46,5 × 10,5 mm , 46 g , direnç: evet
KAYIŞ deri, yapay, değiştirilebilir: evet , sabitleme: kelebek toka
EKRAN POLED, 1,39 “ (454 × 454 px), dairesel
SİSTEM tescilli , uyumlu: Android, iOS
VERİ FONKSİYONLARI Bluetooth: 4.2, Wi-Fi:  hayır , mobil ağlar: hayır , NFC: hayır
YONGA SETİ
HAFIZA RAM:  16 MB , dahili bellek:  128 MB , hafıza kartı:  hayır
PİL PAKETİ 420 mAh , şarj: tescilli beşik, şarj etme süresi: 1:00
KULLANILABİLİRLİK Ekim 2018

 

Huawei Watch GT kutu içeriği

Klasik görünümlü kutuda gerçek saatleri kemer olmadan buluruz. Gerekli kılavuzların dışında küçük bir şarj standı ile birlikte bir ucu USB-C kablosu ve bir ucunda bir USB-A ile birlikte bulunur.

Huawei Watch GT tasarımı

 

Yeni Huawei saatleri aslında klasik görünüyor ve ilk başta beğenmeyebilirsiniz. Baskın malzeme, gerekli kayışı ilave eden çelik ve seramik camdır(gövde kısım). Spor versiyonda, spor versiyonuna bile layık olmayan, çok ucuz görünümlü bir kemer bulunuyor. Neyse ki, 22 milimetrelik çapa sahip herhangi bir diğeriyle kolayca değiştirebilirsiniz. Daha iyi bir kayışa sahip olmak istiyorsanız, sadece biraz daha pahalı bir klasik sürümünü edinin. Spor sürümüne dönelim. Neredeyse herhangi bir bilek için önceden belirlenmiş bir lastik bandına dayanır. Bu yeterince uzun ve daha küçük bir bileğiniz olsa bile, saatiniz çok rahat oturacak ve kayış hiçbir yere oynamayacak şekilde tasarlanmıştır.

Normal kullanımda, saat çok iyi oturur ve 50 gramın altındaki makul ağırlığa sahipken bileğinizde olduğunu fark etmezseniz unutabilirsiniz.

Saat gövdesinde bir çift düğme bulunur. Bunlar bir çeşit destekleyici kontrol yöntemidir. Baskın oyuncu, elbette, ikinci bölümü olan yükseltilmiş bir çerçeve ile sınırlanan dairesel bir dokunmatik ekrandır. Çerçeve, Samsung Watch gibi dönebilme özelliği bulunmuyor.

Saat, 10,6 milimetre kalınlığa sahip olduğumuz kitlesel olarak çalışmıyor. Bununla birlikte, saatinizi giymek için kullanılmazsa, ilk günlerde hafifçe tıkanmış olursunuz. Burada, bir yere yatarsınız ya da onları masanın ya da kapının kenarı ile bağlarsınız. Şahsen, bana birkaç kez oldu, ama vücudumda hiçbir hasar belirtisi yok.

TAM EKRAN

 

Saat, 10,6 milimetre kalınlığa ve hoş bir ekrana sahip. Zaman zaman tasarımıyla akıllı saat olduğunu unutma şansınız bile var.

BEĞENDİĞİMİZ ÖZELLİKLER
* iyi görünüm.
* dayanıklı gövde.
* standart 22mm şeritler.

HOŞLANMADIĞIMIZ ÖZELLİKLER
* Spor sürümünde hoş olmayan bir kauçuk kayış vardır.

Ekran: kullanılmayan AMOLED

 

AMOLED ekranın diyagonal 1,39 inç vardır. Hem okunaklı hem de zariftir. Parlaklık birkaç adımda ayarlanabilir veya her şeyi otomatik olarak ayarlaması için bırakabilirsiniz. Dairesel şekil, saate klasik bir görünüm verir. Ekranın tüm yüzü saatler ve bazı spor aktiviteleri tarafından kullanılır. Her şey küçük bir kareye, metin kaydırma ve dağınıklığa düşer. Güncelleştirmeden sonra, bu durum daha da kötüye gitti. Dairesel ekran ana menüyü kullanarak durdurulur ve nedeni anlaşılmıyor.

AMOLED panelde sabit bir zaman gösterme modu sunabilir fakat bunu yapamıyor. Ekran her zaman birkaç saniye sonra söner, eğer özel modunu unutursanız, ekran 5 dakika yanar ve ardından karanlık anlarına döner. Geçerli saati bulmak için düğmeye basın veya bileği çevirin. Neyse ki, iyi çalışıyor.

BEĞENDİĞİMİZ ÖZELLİKLER
* AMOLED teknolojisi.
* Her koşulda iyi okunabilirlik.

HOŞLANMADIĞIMIZ ÖZELLİKLER
* Her zaman Açık modda olamaz.
* Kusurlu olarak kullanılan dairesel şekil.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.