IBM açık kaynak bulut yazılım şirketi Red Hat’i satın alacak!

/ 29 Ekim 2018 / 364 / yorumsuz
IBM açık kaynak bulut yazılım şirketi Red Hat’i satın alacak!

 

IBM, Red Hat’i satın alıyor!

 
IBM , açık kaynak yazılım şirketi Red Hat‘ı 34 milyar dolara alacağını duyurdu. Anlaşma, IBM‘in kurumsal bulut bilişim sağlayıcısı olarak erişimini genişletmesine yardımcı olacak. Red Hat kendini, kurumsal müşteriler için bulut bilişim ve Linux sunucularına odaklanan açık kaynak kodlu yazılım ve hizmetler sağlayıcısı olarak tanımlıyor. 2012 yılında, 1 milyar dolarlık geliri aşan açık kaynak yazılım sağlayan ilk şirket oldu. Artık IBM’in Hibrid Bulut bölümünün bir parçası olacak.

IBM, piyasaya sürüldüğünde, hizmetlerinin daha fazla işletmenin operasyonlarını çevrimiçi olarak değiştirmesine izin vereceğini ve mevcut bulut sistemlerinin tescilli yapısının, verileri sistemden sisteme taşımak ve güvenli hale getirmenin daha zor olduğu anlamına geldiğini söylüyor.

IBM, satın alma işleminin bulut bilişim tekliflerini genişletmesine izin vereceğini söylüyor. Başkan, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ginni Rometty, “bugün çoğu şirketin bulut yolculukları boyunca sadece yüzde 20’si, maliyetleri düşürmek için [bilgisayar] gücü kiralıyor. Önümüzdeki yüzde 80, gerçek iş değerinin ve büyümenin hızlandırılmasıyla ilgilidir. ”Red Hat Başkanı ve CEO’su Jim Whitehurst,  ”IBM, şirketin daha geniş bir kitleye ulaşmasına izin vereceğini  ve açık inovasyon kaynağıolduğunu belirtti.”

Reuters’e göre anlaşma, IBM‘in üstlendiği en büyük anlaşmadır ve CBNC , son zamanlarda IBM‘in son zamanlarda yavaşlayan bilançosuna dikkat çekerek , Microsoft ve Amazon‘un kendi kurumsal bulut işlerini yakından takip etmeye çalışmaktadır. Bir zamanlar büyük bir donanım üreticisi olan şirket, 1990‘lardan bu yana kurumsal(şirket) ve web barındırma hizmetlerine odaklanmak için odak değiştirdi.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.