İkinci Nesil iPhone SE İçin Beklenen Müjde Geldi

/ 5 Ocak 2018 / 800 / yorumsuz
İkinci Nesil iPhone SE İçin Beklenen Müjde Geldi

İkinci Nesil iPhone SE İçin Beklenen Müjde Geldi

Orta seviye akıllı telefon modelleri için artık büyük markalar daha iddialı modeller üretmeye başlarken Apple markası da bu alandaki yarışa dâhil olmaya hazırlanıyor. Apple 2018 yılı içerisinde orta segment için iPhone SE 2 modelini satışa sunmaya hazırlanıyor.

iPhone SE 2 Özellikleri İle Beklentileri Karşılayacak

Şu anda Apple tarafından konu hakkında yapılan resmi bir açıklama bulunmadığı için ne yazık ki ortaya atılan bilgilerin hepsi bir söylentiden öteye gidemiyor. Ancak söylentilerin son derece detaylı olması ve markanın daha önceki açıklamaları ile örtüşmesi gerçeklik payını arttırıyor. Hatırlanacağı üzere markanın bu alandaki ilk telefonu 2016 yılının bahar döneminde iPhone SE adı ile satışa sunulmuştu. Aradan geçen uzun zamana rağmen markanın ikinci seriyi satışa sunmaması serinin devam edip etmeyeceği hususunu muallakta bırakmıştı.

Ekranı Normal Serilere Oranla Daha Küçük Tutulacak

Orta seviye akıllı telefonlar kategorisinde yer alacak olan iPhone SE 2 modelinin ekran boyutu diğer serilere oranla daha küçük tutulacak. Ekranın cihazı 4 inç büyüklüğe sahip olacak ancak cihazda OLED ekran teknolojisinin kullanılması uzak bir ihtimal gibi duruyor. Yeni serinin teknolojik özellikleri henüz netlik kazanmazken çıkış tarihi içinde aynı belirsizlik söz konusu. Daha küçük ekrana sahip olarak üretilecek olan iPhone SE 2 modelinin 2018 yılının baharında satışa sunulacağı iddiası bulunsa da en geç 2018 yılının ilk yarısının sonuna kadar satılacağı beklentisi hakim.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.