İleti Teslim Edilemedi Hatası

/ 19 Aralık 2018 / 976 / yorumsuz
İleti Teslim Edilemedi Hatası

İleti Teslim Edilemedi Hatası

 

İnternet sitenize bağlı bir mail hesabı kullanıyor ve zaman zaman ileti teslim edilemedi hatası ile karşılaşıyorsanız bu durumun birden fazla nedeni olabilir. Öncelikle sunucunuzun durumu hakkında bilgilenmeniz gerekiyor. Bazı anlarda sunucu bağlantısının kopması, mail gibi servislere erişmenizde sıkıntı çıkarabilir. Bunun yanında kurulum işlemlerini doğru bir biçimde yaptığınızdan emin olmalısınız.

 

Cpanel Lisansı Gerekiyor

 

Günümüzde internet siteniz için Cpanel tercih ediyorsanız lisans sahibi olmanız gerekiyor. Ne yazık ki Cpanel lisansına sahip olmayan kullanıcılar, mail servislerini bazı durumlarda kullanamıyorlar. Bunun için servis sağlayıcınız ile iletişime geçebileceğiniz gibi sunucu kiralama gibi işlemler esnasında daha kapsamlı hizmetleri tercih etmeyi düşünebilirsiniz.

Mail kullanımı için kurulumun eksiksiz ve hatasız yapılmış olması gerekiyor. Panel üzerinden erişim sağlarken sizden istenen birtakım bilgiler olacaktır. Mail sunucu adresi bu bilgiler arasında son derece önem teşkil eden kısım olarak anılabilir. Eğer Google veya Yahoo gibi mail servislerini tercih ediyorsanız platforma ait sunucu bilgilerini girmeniz gerekebilir. Genellikle otomatik bir şekilde yapılan kurulum, bazı durumlarda el ile giriş yapmayı zorunlu kılabiliyor.

 

Manuel Mail Kurulumu

 

Cpanel üzerinden veya farklı bir servis sağlayıcısı aracılığıyla mail ayarlarınızı tamamlayabilirsiniz. Eğer buna rağmen mail iletilemedi veya buna benzer bir sorun ile karşılaşmaya devam ediyorsanız sunucunuz için yararlandığınız servis ile iletişime geçmeniz gerekebilir. Ayrıca domain tescili işleminin geçerliliğini koruduğundan emin olun.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.