İlk Android Telefon HTC Dream T-Mobile G1

/ 2 Ekim 2018 / 592 / yorumsuz
İlk Android Telefon HTC Dream T-Mobile G1

İlk Android Telefon HTC Dream

 

Akıllı telefonlar son zamanlar da teknolojik gelişmeler ile birlikte sürekli olarak güncellenmiş olup, oldukça ileri seviyelere gelmiştir. Bu durum ilk çıkan Android telefonunu akla getirirken, ilk Android telefon olan HTC Dream, nasıl bir telefondu ve neler gelişmiş sizler için araştırdık.

Google’nin ilk akıllı cihazı olarak bilinmekte olan ilk Android telefon olan HTC Dream, 10. Yılına girmiş olup, 10 yıl önce piyasaya sürülerek oldukça ilgi görmüştü. ABD üzerinde T-Mobile G1 ismi ile satışa sunulmuş olan bu cihaz, aslında bugün için oldukça değerlidir. Çünkü bu cihaz sayesinde akıllı telefonlar gelişmiş ve bu seviyeye gelmiştir.

 

HTC Dream Android Cihazının İlk İzlenimleri

 

İlk olarak kızaklı ve tuşlu olarak ortaya çıkan Android telefon, tuşlu olması nedeni ile oldukça sinir bozucu bir durum olsa da kullanmada zorluk çıkarmaktaydı. Kalın ve cebe sığmaması da olumsuz özellikleri arasında yer alırken cihazda kulaklık girişinin bulunmaması aslında cihazın ne kadar güncellenen bir cihaz olsa da geride kaldığını göstermekteydi. 23 Eylül 2008 yılında çıkmış ve piyasaya duyurulmuş olan HTC Dream Android cihaz, İphone akıllı cihazından 1 yıl sonra çıkmış olup, aslında İphone’nin temiz ve daha kullanışlı olması nedeni ile arka planda kalmıştır. Fakat ne kadar o dönemde geri bir cihaz olsa da günümüzde 85’den fazla akıllı cihaz Android işletim sistemi ile çalıştığını da gözden kaçırmamak gerekmektedir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler
Benzer Konular