iMessage etkinleştirme hatası

/ 15 Mayıs 2019 / 552 / yorumsuz
iMessage etkinleştirme hatası

Bugün sizlere iPhone kullanıcı topluluğuna cihazı etkinleştirdikten hemen sonra karşımıza gelen imessage etkinleştirme bekleniyor sorunu hakkında çözüm ve diğer detaylardan bahsedeceğim.

iMessage nedir? Ne işe yarar?

İlk olarak imessage nedir bunu bilmemiz gerekiyor. Zaten çocuğu hatayla karşılaştığımızda ilk olarak hatayı veren uygulamayı bilmemiz gerekiyor. Bilirsek hatanın çözüm yollarını kendimizde üretebiliriz.

iMessage online olarak bir mesajlaşma hizmeti oluyor. İnternet bağlantısına sahip Apple kullanıcıları bu hizmetten faydalanabilir. iMessage kullanmak için ilk olarak bir sms göndermeniz gerekiyor. Daha sonra ise imessage kullanabilirsiniz. Genelde iPhone kullanıcıları imessage üzerinden internet erişimi sayesinde mesajlaşmayı tercih ediyor. iMessage aktif edilebilmesi için bir tane sms mesajı göndermeniz şart. Bu sırada ise bazı hatalar meydana gelebiliyor. En fazla karşılaştığımız hata ise etkinleştirme bekleniyor hatası oluyor.

Facetime iMessage etkinleştirme hatası

Bu sorunun ilk sebebi internet bağlantısı olabilir. Bunun için ağ ayarlarını kontrol edin.

  • Ayarlara girin
  • Daha sonra Mesaj kısmına dokunun
  • Burada Facetime seçeneğini devre dışı bırakın.

Şimdi ise cihazınızı kapatıp açın ve tekrar etkinleştirin. Bunun için iMessage açın ve etkinleştirmeyi deneyin. İnternet bağlantınızın açık olduğuna dikkat edin. Wi-Fi varsa tercih edebilirsiniz.

Sorun halen daha devam ediyorsa, ağ bağlantılarımızı sıfırlamamız gerekiyor. Bunun için ise;

  • Ayarlara girin
  • Genel kısmına dokunun
  • Alta inin ve sıfırla kısmına dokunun
  • Bu kısımda ağ ayarlarını sıfırla seçeneğine dokunun ve ekran şifrenizi yazıp ilerleyin.

Telefonunuz kapanıp açılacaktır ve ağ ayarları sıfırlanacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.