İndirme Klasörünü Otomatik Olarak Temizleme İşlemi

/ 24 Ağustos 2019 / 613 / yorumsuz
İndirme Klasörünü Otomatik Olarak Temizleme İşlemi

Bu yazımızda bilgisayar üzerinde olan indirme klasörünü nasıl temizleyeceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Bilgisayar üzerinden indirdiğiniz dosyalar otomatik olarak iner ve ‘indirilenler’ klasöründe yerini alır. İndirdiğiniz dosyaları bu alan üzerinden rahat bir şekilde bulup, kullanabilirsiniz. Fakat bazı kullanıcılar günlük hayatta birçok dosya indiriyor ve daha sonra bunları bilgisayardan temizlemek zor gelebilir.

Kullanıcılar tarafından kullanılan arama motoruna göre farklılık gösterebilir. Otomatik zamanlama ayarı sayesinde indirdiğiniz dosyalarla işiniz bittikten belirli bir süre sonra bu dosyalar temizlenir. Bilgisayarınızda yer açılır ve otomatik bir şekilde temizleme işlemi gerçekleşir. Eğer siz de otomatik olarak temizleme işleminin gerçekleşmesini bekliyorsanız aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Zamanlama işlemi sayesinde disk alanı üzerinden yer açabilirsiniz. Bu durum için Windows 10 özelliği yani ‘akıllı depolama’ sayesinde faydalanabilirsiniz. Akıllı depolama alanı disk alanında yer kalmadığı için belirli süre içinde diskte yer açmak adına çöp kutusunda olan belgeleri ve gereksiz dosyaları cihazınızdan silecektir.
Akıllı depolama sistemini indirmek için aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

İlk olarak Windows + I tuşuna beraber basın. Daha sonra Ayarlar penceresi üzerinden sistem > depolama adımlarını takip edin. Yerel depolama seçeneğine geçiş yapın. Akıllı depolama daha sonra da aktif seçeneğine tıklayın. Yukarıda yer alan adımları takip edip, akıllı depolama sistemini aktif ettiğiniz zaman otomatik olarak temizleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular