İndirmeden Uygulamaları Deneyin: Google Play Anında Arama Nasıl Kullanılır?

/ 29 Ekim 2018 / 941 / yorumsuz
İndirmeden Uygulamaları Deneyin: Google Play Anında Arama Nasıl Kullanılır?

Google Play Instant Apps nasıl kullanılır?

Google, yayınlanan bir blogda Android‘in indirilmeden önce deneyebileceğiniz Anında Uygulamalar ve Oyunların artık mevcut olduğunu açıkladı. Örnekleme uygulamaları düzgün bir fikir olsa da, uygulamaları deneyebileceğiniz hız bu sürecin en ilgi çekici kısmıdır. Google Play uygulama mağazasını kullanmak artık çok daha hızlı.

Google Play Store uygulamasında yeni Arcade sekmede odaklanır. Ekranın alt kısmındaki bu sekmeye dokunarak, oyunlar, ipuçları ve püf noktalarının yanı sıra oyunlara ayrılmış yeni bir bölüme de ulaşabilirsiniz.

Cihazınızın Hazır uygulamaları çalıştırabilmesini merak ediyorsanız tam adına bakın: Google Play Instant Apps. Arcade sekmesindeyken, Anında Oyunlar‘ı vurgulayan Anında Oynanış bölümüne bakın. Daha sonra, her oyunun altındaki Play (Oynat) düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Yayın, oyun dışı uygulamaların nasıl başlatılacağını ayrıntılı olarak açıklamıyor. Play Store‘un Anında uygulamalar için en önemli noktası “Şimdi kur!” düğmesi, tüm uygulamayı cihazınıza indirme seçeneği sunacaktır.

Tüm uygulamalar Google Play Anında Arama yoluyla alınamaz, fakat şirket listeye daha fazla oyun ekleyeceğini duyurdu.

Dünya çapında 1 milyardan fazla Android cihazın, bu rakamda yaklaşık olarak Android cihaz kullanıcı sayısının yarısına denk geliyor, Instant uygulamalarını desteklediğini belirtti.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.