İnstagram Alışveriş Sekmesi Geldi

/ 4 Ekim 2018 / 1.842 / yorumsuz
İnstagram Alışveriş Sekmesi Geldi

İnstagram Alışveriş Sekmesi Nedir, Nasıl Kullanılır?

İnstagram tarafından Instagram IG Shopping adı ile kullanıma sunulan yeni hizmet büyük ilgi görmeye devam ediyor. Teknoloji forumlarında konuşulduğuna göre şu anda bazı ülkelerde aktif hale getirilen bu sekme keşfet bölümünde yer alıyor. Yakın bir tarihte ayrı bir sekme olarak kullanıma alınması beklenen Instagram IG Shopping Türkiye’de de kullanıma alınacak gibi görünüyor.

Instagram IG Shopping Nedir?

İnstagram keşfet sekmesi içerisinde yer alan Instagram IG Shopping en basit tabiri ile alışveriş sekmesi olarak tanımlanıyor. Bu sekme ile İnstagram Türk kullanıcılarına çok daha kolay bir şekilde ulaşacak. Bu sekmede yer alan tüm paylaşımlar alışveriş odaklı olacak. Bu sayede satış amacı ile hesap açan İnstagram kullanıcılarının direkt olarak müşterilerine ulaşmaları sağlanacak. İnstagram kullanıma sunacağı bu özellik ile reklam gelirlerinin yanı sıra kendisi içinde ek bir kazanç kapısı aralamış olacak.

Instagram IG Shopping Nasıl Kullanılır?

Aslında kullanımı son derece basit olan bu sekme uygulamanın güncelleme alması ile tüm kullanıcılara sunulacak. Aynı İnstagram IGTV sekmesi gibi menü üzerinde yeni bir sekme açılacak ve bu sekme sayesinde kullanıcılar sadece alışveriş için gerçekleştirilen paylaşımlara ulaşabilecekler. Yani satış odaklı açılan İnstagram hesapları bu sekme üzerinden kolay bir şekilde takip edilebilecek. Sosyal platform üzerinden satışa sunulan ürünlere ulaşan tüketiciler daha rahat bir şekilde İnstagram üzerinden alışveriş yapabilecek.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.