Instagram Alışveriş Sekmesi Ne İşe Yarıyor?

/ 8 Ekim 2018 / 470 / yorumsuz
Instagram Alışveriş Sekmesi Ne İşe Yarıyor?

Instagram Alışveriş Sekmesi Ne İşe Yarıyor?

 

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf ve video paylaşım platformlarından Instagram, bünyesine yeni özellikler katmaya devam ediyor. Bir süre önce hikaye özelliği kazanarak dev bir atılım gerçekleştiren platform, şimdilerde ise gözünü alışveriş alanına dikmiş durumda. Peki, hayata geçirilen Instagram alışveriş sekmesi nedir ve nasıl kullanılır?

 

Instagram Alışveriş Özelliği

 

Instagram IG Shopping adıyla ortaya çıkan yeni özellik, şu sıralar belli başlı ülkelerde kullanılabiliyor. Özellikle sosyal medya üzerinden ticaret gerçekleştiren kişilere yönelik oluşturulan yeni sekme, Instagram üzerinden alım satım yapmayı çok daha kolay bir hale getiriyor. Nitekim bu sayede uygulamadaki alışveriş hacminin daha da artması bekleniyor.

IG Shopping kullanan kişi sayısındaki artış, elbette doğrudan daha fazla reklam anlamına da gelebilir. Zira yüksek miktarda ürün satmak isteyen kişiler, bu noktada Instagram reklamlarına başvurmayı düşünebilir. Gönderi şeklinde ortaya konan reklamlar, hem satıcılar hem de yönetim açısından son derece etkili bir yol olarak nitelendirilebilir. Üstelik Instagram alışveriş özelliği ile bu potansiyelin daha da artması mümkün.

 

Instagram IG Shopping Nasıl Kullanılır?

 

Ne yazık ki henüz IG Shopping özelliği ülkemizde yayınlanmış değil. Sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanılabilen özellik, uygulama üzerinde sekme tabanlı bir şekilde aktif hale geliyor. Sürecin devam etmesi ve akabinde ülkemize de uğraması beklenenler arasında. Yayımlanacak olan güncelleme sonrasında Instagram IG Shopping, Türkiye’de de kullanıma sunulacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular