Instagram Bölünmüş Fotoğraf İşlemi Nasıl Yapılır?

/ 25 Şubat 2019 / 2.018 / yorumsuz
Instagram Bölünmüş Fotoğraf İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram bölünmüş fotoğrafların nasıl yapılacağını merak ediyorsanız size bu yöntemi anlatacağız. Bazı kullanıcılar fotoğrafı bir karede bölünmüş şekilde birleştirebilir. Siz de bu şekilde paylaşım yapmak istiyorsanız ve nasıl yapılacağını merak ediyorsanız bahsedelim.

Bölünmüş Fotoğraf Paylaşma

Bölünmüş fotoğraf eklemesi yapmak için ilk olarak fotoğraf seçin ve ardından paylaşmak için ilk olarak photoshop programı ya da paint üzerinden bu programı bölme işlemin gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak Photoshop işlemi için parçalı resim hazırlamak istiyorsanız YouTube üzerinden video desteği alabilirsiniz. Ancak şunu da belirtmiş olalım ki İphone, Android gibi cihazlarda fotoğrafları kırparak paylaşmak için 9 Square for Instagram uygulamasının kullanımı olması lazımdır. Bu uygulama üzerinden resim çekmek istiyorsanız ızgara resim oluşumu ile 3×1, 3×2, 3×3, 3×4, 3×5 ızgaralara bölerek kaliteli bir görsel oluşumu olabilir.

Şimdi sizlere Android ve iOS uygulamaları için bazı uygulama adresi vereceğiz.

Android; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hodanny.instagrid&hl=tr bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

İnstaGrid;https://play.google.com/store/apps/details?id=com.velanseyal.instagridcollage&hl=tr

iOS; https://itunes.apple.com/us/app/giant-square-for-instagram/id638402155?mt=8 adreslerini kullanarak uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Yukarıda bulunan yöntemler sayesinde uygulamalar üzerinden bölünmüş fotoğraf oluşturabilirsiniz. Paylaşım yapmadan önce fikir almak için web adresleri üzerinden farklı fikirler alabilirsiniz. Alacağınız bu fikirler sayesinde sizde istediğiniz şekilde fotoğraf oluşturabilirsiniz. Instagram paylaşımınızı bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir not daha verelim sizlere; instagram da bölünmüş fotoğraf yaparken, çok fazla bölme yerine ikili bölme kullanmanızda fayda olacaktır. Bölmelerin üzerine de yazı yazarsanız, keşfete düşme olasılığınız üç kat daha fazla artacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.