Instagram bu hesap hakkında özelliği nedir?

/ 11 Mart 2019 / 569 / yorumsuz
Instagram bu hesap hakkında özelliği nedir?

Instagram’da doğrulanmış hesaplara özgü olan “bu hesap hakkında” özelliği yeni bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Büyük hesapların gerçekliğine yönelik gelen bu özellik kısa bir süredir kullanılmaya devam ediyor.

Instagram’da bu hesap hakkında özelliği nedir?

Büyük ve doğrulanmış hesaplara sahip kullanıcılar hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyulabiliyor. Büyük hesaplar hakkında daha fazla merak doğduğu için instagram bu konuda bir hizmetin gerekliliği için “bu hesap hakkında” butonu getirerek, mavi hesaplar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağladı.

Peki bu özellik ne işe yarıyor? Merak ettiğiniz ünlülerin hesapları veya profillerinde yer alan bu butonlara bastığınız zaman instagram bu hesap hakkında size menüyü sunacak ve bu kısımda hesabın gerçekliği hakkında birçok detayı görebileceksiniz. Hesabın hangi ülkede bulunduğu, katılmış olduğu tarihi, daha önceki kullanıcı adını ve yayınlamış olduğu reklam bilgilerine kadar erişim sağlayabileceksiniz.

About This Account özelliği yurt dışında kullanımda olurken, ülkemizde de yavaş yavaş kullanılmaya başladı.

Mavi Tik Alma İşlemi

Bunların yanı sıra mavi onay almak için instagram, ayarlar üzerinden profil onaylama seçeneği ile sizlere bir kaç adımda mavi tik almanızı sağlayacak destek sayfasını açtı. Bu destek sayfası ile mavi tik almanız her ne kadar basit görünmüş olsa bile, ünlü olmadan almak çok zor. Çünkü sanatçı, oyuncu kısacası ünlü değilseniz onay işleminiz reddediliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.