Instagram Call Checkpoint For This Action Hatası Çözümü

/ 23 Şubat 2019 / 572 / yorumsuz
Instagram Call Checkpoint For This Action Hatası Çözümü

Instagram üzerinden karşılaştığınız Call Checkpoint For This Action sorunu ile karşılaşıyorsanız bu durumla alakalı olarak çözüm yöntemlerinden bahsedeceğiz. Instagram kullanıcı sayısı gün geçtikçe artmakta ve bu durum yüzünden de sık olarak güncelleme almaktadır. Yeni gelen güncellemeler de farklı hatalara sebebiyet verebiliyor.

Instagram üzerinden karşılaşılan sorunlardan en sık yaşananlardan biri de akış yenilemedi yazısıdır. Giriş denemesinde olan hatalar da bu duruma dâhildir. Akış yenilemedi hatası üzerinde duracağız ve bu problemle karşılaşıyorsanız çözümlerinden bahsedeceğiz.

Instagram Call Checkpoint For This Action Hatası

Bu sorunu genellikle Android kullanıcıları yaşamaktadır. Bunun sebebine de açıklık getirecek olursak üçüncü parti yazılımlardan kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. Yani api uygulaması ile beraber farklı araçlar, uygulamalar da kullanıyorsanız Call Checkpoint For This Action problemini yaşayabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız bu sorunun çözümü olarak Instagram şifre sıfırlama özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bu sonuç kesin çözüm değil ama bazen çözüm üretebiliyor. Bu durum ardından ayarlar- uygulamalar kısmından izin vermiş olduğunuz tüm uygulamaları kaldırın. Bu durumdan kaynaklı olarak da sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Başka çözüm yöntemi olarak internet vpn bağlantısı kullanıyorsanız bunu kaldırın normal bağlantınızı kurun. E-posta ya da telefon doğrulamasını doğru giriş yaptığınızdan da emin olun. Çünkü kod gelmemesi sonucu bu sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Eğer bu durumlara rağmen hala sorun yaşıyorsanız Instagram sorun merkezine giderek sorunu çözebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.