Instagram Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma

/ 17 Eylül 2018 / 527 / yorumsuz
Instagram Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma

Instagram Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma

Popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram, ilk çıktığı günden bu yana yeni özellikler edinerek yoluna devam ediyor. Uzun bir süre önce canlı yayın özelliği dahi kazanan uygulama, kişisel olarak kendi yayınınızı yapmanıza olanak tanıyor. Üstelik bu yayının gizliliğini belirlemeniz dahi mümkün. Ancak bazı durumlarda canlı yayın bildirimleri can sıkıcı olabiliyor. Eğer siz de bu bildirimlerden sıkıldıysanız Instagram canlı yayın bildirimlerini kapatma özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Bunun için uygulama ayarlarına göz atmanız gerekiyor. Profilinize gelerek sağ üst köşedeki üç çizgiye dokunun. Ardından sayfanın sağ alt köşesinde ayarlar butonu belirecek. Buraya geldikten sonra anında ilet bildirimleri sayfasını açmalısınız. Akabinde anlık bildirim alma özelliğini kapatabilirsiniz.

Instagram Bildirimlerini Kontrol Etme

Seçeneği kapalıya getirdiğiniz takdirde bundan böyle takip ettiğiniz herhangi bir kişi canlı yayın yaparsa anlık bir şekilde bildirim almayacaksanız. Eğer çok fazla kişiyi takip ediyor ve aralarında ünlü isimlere de yer veriyorsanız bu özelliğin oldukça kullanışlı olduğu söylenebilir.

Sürekli olarak yayın açan isimler ile karşılaşabilirsiniz. Bu tarz durumlar, işte veya okulda sürekli bildirim almanıza yol açabilir. Haliyle rahatsız edici bir hal almaya başlayan anlık bildirimler, işe veya eğitiminize yoğunlaşmanızı engelleyebilir. Bahsi geçen ayarlar sekmesinden diğer bildirim ayarlarınızı da değiştirebilir, Instagram bildirimleri için özelleştirme gerçekleştirebilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.