İnstagram Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kullanılır?

/ 14 Mart 2018 / 615 / yorumsuz
İnstagram Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnstagram Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya uygulamaları arasındaki rekabet her geçen gün kızışırken bu rekabette üst sıralarda yer almak isteyen İnstagram yeni özellikleri kullanıma sunmaya devam ediyor. Bunlardan biride İnstagram çevrimiçi özelliği olarak öne çıkıyor. Peki, İnstagram çevrimiçi özelliği nasıl kullanılır?

İnstagram’da Çevrimiçi Olanlar Nasıl Görülür?

Eski sürümde bir kişinin online olup olmadığı isminin yanında yer alan mavi tık işareti ile anlaşılıyordu ancak çoğu zaman bu işaret pek güven vermiyor ve hatalı çıkabiliyordu. Yapılan son güncelleme ile beraber ise bastığınız tek bir tuşla kimlerin online olduğunu görmenize olanak sağlanıyor. Yine arkadaş listenizde yer alan kişilerin en son ne zaman aktif olduklarını da görmeniz mümkün oluyor. Bunun için instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın en sağ üst köşesinde yer alan ok tuşuna basmanız yeterli. İnstagram Direkt bölümünde bundan sonra o an için çevrimiçi olan kişileri ve son çevrim içi olma tarihlerini görmenize olanak sağlanıyor.

İnstagram Çevrimiçi Özelliği Nasıl Kapatılır?

İnstagram son görülme kapatma işlemini gerçekleştirmek için İnstagram uygulamasına giriş yapın ve ardından ayarlar sekmesini açın. Açılan yeni ekranda yer alan “hareket durumun göster” ibaresinin karşısında yer alan aktif butonu pasif hale getirin ve uygulamadan çıkarak yeniden giriş yapın. Bu şekilde İnstagram çevrimiçi kapatma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz ancak bundan sonra sizde kimlerin online olduğunu göre fırsatını kaçırmış olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.