Instagram Covid-19 Kural İhlali Çözümü

/ 7 Temmuz 2020 / 5.578 / yorumsuz
Instagram Covid-19 Kural İhlali Çözümü

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram kullanıcıları bazı sorunlar ile karşılaşabiliyor. Medical bir firma tarafından paylaşılan maske fotoğrafı covid-19 kural ihlali nedeni ile bir uyarı veriyor. Bu uyarıda ise covid19 kural ihlali nedeniyle sayfanız kapanacaktır şeklinde bir uyarı ile karşılaşıyorsunuz. Bu duruma gerekli itirazlar yaparak geri açtırabilirsiniz ancak sorun ile hala karşılaşabilirsiniz.

Son dönemlerde yaşadığımız salgın nedeni ile Instagram bir karar aldı. Aldığı karar sayesinde topluluk korunması amaçlanıyor. Instagram tarafından yapılan açıklamada kısa bir şekilde ‘Instagram’ın insanların ilham alabileceği ve kendilerini ifade edebileceği özgün ve güvenli bir yer olarak kalmasını istiyoruz. Bu topluluğu daha da iyi hale getirmemize yardımcı olun. Yalnızca kendi fotoğraf ve videolarınızı yükleyin ve yasalara daima uyun. Instagram’daki herkese saygı duyun. İnsanlara spam göndermeyin veya çıplaklık barındıran içerikler paylaşmayın.’ Şeklinde açıklama yer almaktadır. Kısacası bu sorunun çözümü için bu tarz paylaşımlarda bulunmamanız gerekiyor.

Daha uzununa ise bu link üzerinden ulaşabilirsiniz. Daha önceden ağız diş sağlığı ile alakalı videolar kaldırılmış ve buzlama gelmişti. Pandemi nedeni ile maske, yaralanmalar gibi paylaşımlara savaş açarak kaldırıyor ve bu durum sayfanın kapanmasına kadar gidiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.