İnstagram da direkt mesaj nasıl atılır

/ 16 Şubat 2019 / 1.573 / yorumsuz
İnstagram da direkt mesaj nasıl atılır

Instagram üzerinde DM nasıl gönderilir?

  • Instagram’ı açın ve hesabınıza giriş yapın.
  • Kağıt uçağa sağ üst köşedeki
  • Artı işaretini kullanarak alıcılarınızı seçin
  • Mesajınızı yazın, bir fotoğraf seçin veya bir fotoğraf çekin ve gönder düğmesine basın!

Kuşkusuz, “ne” olduğunu bilmiyorum ve kesinlikle, kimsenin yaşına bakılmaksızın bunu söylediğini kesin olarak söyleyemem.

Her iki şekilde de, Instagram’ın fotoğraf paylaşım platformunun doğrudan mesajlaşma özelliği olan Instagram Direct’i tanıtması, 2013’te piyasaya sürüldüğü zaman heyecan verici bir yeni sürüm oldu.

Instagram her zaman halka açık bir platformdu. Diğer hesaplarla etkileşimde bulunmak için kullanıcılar yayınlarını beğenmek veya yorum yapmak zorunda kaldı. Instagram Direct tanıtıldığında, birbirini takip eden kullanıcılar ilk defa özel, birebir mesajlar gönderebildiler.

Bu kılavuzda Instagram Direct’in tanıtımını, ne olduğunu ve neden bu kadar önemli olduğunu anlatacağız . Ayrıca, sohbet gibi kısa mesajlar, videolar, kaybolan resimler ve daha fazlası dahil olmak üzere farklı türde Doğrudan Mesajlar göndererek sizi adım adım atacağız!

Başlayalım!

Instagram DM ( Direkt mesaj ) Gönderimi

İlk önce ilk şeyler – Instagram Direct nedir? Veya bu durumda, Instagram DM (doğrudan mesaj).

Instagram’da DM nedir?

İlk önce ilk şeyler – DM’yi tanımlayalım. Bu durumda, DM doğrudan mesaj anlamına gelir – veya bir (veya birkaç kişiye) özel olarak gönderilen bir mesaj.

Şimdi DM tanımına sahip olduğumuz için Instagram’da nasıl bir mesaj gönderileceğini ve özelliğin neden tanıtıldığını biraz daha derine dalabiliriz.

Instagram Direct, özel mesajlaşma özelliğidir. Instagram kurucusu Kevin Systrom, 12 Aralık 2013 tarihinde New York’ta düzenlenen bir basın etkinliğinde duyurdu. Bu, fotoğraf paylaşım platformu için heyecan verici bir andı, ilk kez birebir mesajlaşmayı ilk kez keşfetti. kamu platformu.

Yukarıdaki video Systrom’un duyurusuna eşlik etti ve yeni özelliğin temel işlevlerini kısaca açıkladı.

İlginç bir şekilde, bu duyuru, Instagram özel messengerını 2008’de başlatan bir platform olan Facebook tarafından edinildikten kısa bir süre sonra geldi.

2013’te WhatsApp ve Facebook Messenger gibi özel sosyal medya mesajlaşma uygulamaları hâkim olmaya devam ediyordu (ikincisi zaten yaklaşık 200 milyon aktif kullanıcı görüyordu). Daha da önemlisi, multimedya mesajlaşma uygulaması olan Snapchat hızla çekişmeye başladı. Doğrudan mesajlaşma özelliğini tanıtmak , Instagram’ın akıllı (hatta belki de temel ) bir hamlesiydi.

Instagram Direct aracılığıyla, kullanıcılar çektikleri fotoğrafları veya videoları gönderebilir (veya telefonlarının fotoğraf kitaplığından yükleyebilir), feed’de gördükleri yazılar, fotoğraf ve videoları (Snapchat’i düşünür), diğer kullanıcıların Instagram hikayelerini, hashtaglerini ve konum sayfalarını gönderebilirler.

Instagram ayrıca kısa süre önce Instagram kullanıcısının profil resminin yanına Instagram’da oturum açtıklarını ve sohbet için uygun olduklarını belirten yeşil bir nokta ekledi.

Bir Instagram DM, bir kişiye veya grup sohbetinde 32 kişiye kadar gönderilebilir! (Özel Instagram hikayelerini 32’den fazla kişiyle paylaşmak istiyorsan, Instagram’ın arkadaş listesini kapatmasını düşün .)

2018 itibariyle, kullanıcılar yalnızca bir kişiyle veya dört kişiye kadar olan bir grupla görüntülü sohbet etmek için Instagram doğrudan mesajlaşmasını kullanabilir. Bu yeni özellik, FaceTime veya Google Hangout’a benzer şekilde çalışır ve kullanıcılar, doğrudan mesaj dizisi açık olan kişilerle görüntülü sohbet edebilir.

Bugün, Instagram Direct, Instagram pazarlamasının değerli bir biçimi olarak gelişti . Instagram iş profiline sahip kuruluşlar , aracı sosyal medya müşteri hizmeti sunmak için kullanabilir ve kullanıcılar aracı favori markalarıyla bağlantı kurmak için kullanabilir.

Elbette, bunları nasıl kullanacağınızı söylemeden size tüm bu heyecan verici özelliklerden bahsetmek haksızlık olur! Bu adım adım talimatlar, Instagram DM aracılığıyla arkadaşlarınız ve takipçilerinizle sohbet etmeye başlamak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri verecektir.

Instagram üzerinde DM nasıl gönderilir?

Yukarıda da belirtildiği gibi Instagram’da DM izlemenin birçok yolu var. Bununla birlikte, diğerlerinden daha fazla kullanma ihtimaliniz olduğuna dair kesinlikle iki yöntem var. Bu kılavuzda, size adım adım talimatlar vereceğiz:

DM’de nasıl resim, video veya sohbet gönderilir
Bir DM’deki Instagram feed’inizden bir gönderi gönderme
Başlayalım!

DM’de nasıl resim, video veya sohbet gönderilir

Hiç resim çektin ve hemen görmesi gereken bir arkadaşını düşündün mü? Ya da, belki işlerini yürütürken eski bir üniversite tanıdıklarına rastladın ve ulaşmak istiyorsun, ama telefon numaralarını değiştirmeyi unuttun.

Sebepiniz ne olursa olsun, Instagram DM ile sohbet, resim veya video göndermek insanlara ulaşmak için harika bir yol olabilir!

Neyse ki, bu sadece birkaç adımdan oluşan basit bir işlemdir.

1. Instagram’ı açın ve hesabınıza giriş yapın.

Bu ilk adım kolaydır – ve eğer benim gibi bir şeyseniz, zaten her gün yaptığınız bir şey. Telefonunuzu alın, Instagram uygulamanızı açın ve hesabınıza giriş yapın. Bir başlık olarak, talimatlarımız ve ekranlarımız bir iPhone’dan Instagram DM göndermeyi ifade eder. Ancak, Android cihazlarda işlem aynı (aynı değilse) görünmelidir.

2. Sağ üst köşedeki kağıt uçak düğmesine dokunun veya Feed’in herhangi bir yerinden sola kaydırın

Kağıt uçak düğmesine dokunduğunuzda veya sola kaydırdığınızda, DM’nizi göndereceğiniz ekrana getirilirsiniz. Mevcut görüşmeleriniz varsa (veya daha önce hiç DM gönderdiyseniz), bu ekranda görünecekler.

3. Sağ üst köşedeki artı işaretine dokunun

Yeni bir mesaj göndermek için sağ üst köşedeki artı işaretine dokunun. Bu sizi mesajı göndermek istediğiniz kişiyi (ya da kişileri) seçtiğiniz ekrana getirecektir.

4. Alıcılarınızı seçin

Instagram, doğrudan mesajınızı göndermek isteyebileceğiniz önerilen hesapların bir listesini çıkartacaktır. İstediğiniz alıcıyı görmüyorsanız, onları bulmak için ekranın en üstündeki arama çubuğunu kullanarak kullanıcı adlarını veya tam adlarını arayın . Alıcınızı seçtiğinizde, sağ üst köşedeki “İleri” düğmesine tıklayın.

5. Yazılı mesaj göndermek için:

Bir sohbet göndermek için mesajınızı yazın ve gönder’e tıklayın.

Gönderilecek fotoğraf veya video çekmek için:

To almak sohbet-box solundaki kamera düğmesine, göndermek dokunun yeni bir resim veya video. Daha önce bir Instagram hikayesi yayınladıysanız, bu ekran aşina görünmeli! Bir resmi veya videoyu normal olarak çekebilir veya Instagram’ın Boomerangs, filtreler ve daha fazlası gibi eğlenceli özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Resminizi çektikten sonra, alıcınıza nasıl görüneceği konusunda birkaç seçeneğiniz olacak. Bu noktada, aşağıdakilerden birini seçeceksiniz:

Fotoğraf veya videonun bir kez görünmesi veya oynatılması ve ardından kaybolması ( Snapchat’in ilk sürümü gibi )
Fotoğrafın veya videonun bir kez görünmesi veya oynatılması, ancak alıcının bundan sonra bir kez daha oynatılmasına izin ver (Snapchat’ın şu anki işlevselliği gibi)
Fotoğrafın alıcıyla olan özel sohbetinizde kalması
Resminizin veya videonuzun görünmesini istediğiniz yolu seçin ve gönder düğmesine basın!

Fotoğraf kütüphanenizden bir fotoğraf veya video göndermek için:

Fotoğraf kütüphanenizden bir resim veya video göndermek için, sohbet kutunuzun sağındaki düğmeye dokunun. Bu düğme bir manzara sahnesine benziyor. Bu, telefonunuzdaki bir fotoğraf veya videoyu seçebileceğiniz kamera rulosunu açar. Resminizi seçtikten sonra, gönder düğmesine tıklayın. Mümkün olan en iyi kalite için, resim veya videonun standart Instagram hikaye boyutlarına uyması gerektiğini unutmayın .

İşte aldın! Oradan ileri geri sohbete devam edebilir veya ek içerik gönderebilirsiniz.

Bir DM’deki Instagram feed’inizden bir gönderi gönderme

Şimdi Instagram meme hesaplarıyla doludur (şikayet etmiyorum), feed’inizde sizi yüksek sesle güldüren bir şey görmek oldukça düzenli bir durumdur. Ve yalnız gülmekten daha iyi ne olabilir? Elbette arkadaşlarla gülmek!

Neyse ki, Instagram, gönderileri doğrudan yayın akışından arkadaşlarınıza ve takipçilerinize göndermeyi kolaylaştırır. Orijinal afişi olacak değil onların Instagram yayını gönderilir biliyoruz, ne mesajlar Instagram feed, arama veya profilinizde görünecektir.

Ancak, orijinal posterin özel bir Instagram profili varsa , alıcının gönderdiği hesabı takip etmediği sürece gönderiyi göremeyeceğini unutmayın. Orijinal posterin herkese açık Instagram profili varsa, gitmeniz iyi olur!

Şimdi, burada doğrudan Instagram yayınınızdan doğrudan bir gönderi yollayabilirsiniz. Instagram’ın açılmasını ve giriş yapmasını gerektiren adımları atlayacağız – paylaşmak istediğiniz bir şey bulursanız, bunu zaten yaptığınızı güvenle söyleyebiliriz!

1. Paylaşmak istediğiniz görüntünün altındaki kağıt uçak düğmesine dokunun.

Paylaşmak istediğiniz görüntünün altındaki kağıt uçak görüntüsüne dokunduğunuzda, Instagram mevcut konuşmalarınızın bir listesini görüntüleyecektir. İstediğiniz alıcıları göremiyorsanız, hesaplarını bulmak için arama çubuğunu kullanın ve listeden Instagram hesaplarını seçin.

2. İsteğe bağlı bir mesaj ekleyin veya bir mesaj olmadan gönderin.

Alıcınızı seçtikten sonra, postayla birlikte gönderecek bir mesaj yazmayı seçebilirsiniz. Görüntüyle ilgili daha fazla içerik sağlayan bir mesaj eklemeyi düşünün veya gönderinin neden bu kişiyi düşündüğünü açıkladı. Instagram DM’leri arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantı kurmanın harika bir yoludur, bu yüzden kişiselleştirilmiş bir mesaj ekleme fırsatından yararlanın!

İpucu: Alıcınız gönderiyi göremiyorsa, hesabı takip etmelerine gerek yoktur! Sadece Android veya iPhone’unuzda bir ekran görüntüsü alın ve ilk talimat setini kullanarak ekran görüntüsünü DM ile gönderin.

Direkt mesaj göndermeye hazır mısınız?

Umarım, bu yazı tam olarak Instagram’da nasıl DM olunacağını öğretti. Instagram doğrudan iletisi özelliği, arkadaşlar ve aile ile irtibatta kalmak, ya da harika bir yoldur olsun henüz sayıları alışverişi yapmamış kendileri ile birlikte tanıdıkları ile temasa. Hangisini kullanırsanız kullanın, Instagram Direct çok yakında gitmeyen heyecan verici bir özellikti .


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.