Instagram’ da Engelleyenleri Görme

/ 22 Şubat 2019 / 1.801 / yorumsuz
Instagram’ da Engelleyenleri Görme

Instagramda beni acaba kim engelledi, ya da kimin engellediğini görebiliyor muyum gibi sorular aklınızda varsa bu yazımızda bu konuya açıklık getireceğiz. Sık kullanılan bu sosyal ağ platformu bazen engellemelere sebebiyet verebiliyor. Engelle durumu olunca merak ettiğiniz insana ulaşamıyorsanız acaba beni engelledi mi diye akılda soru işareti bırakıyor.

Eğer birinin sizi engellediğini merak ediyorsanız basit bir yöntem uygulayarak Instagram arama motoru üzerinden engellediğini düşündüğünüz kişiyi arayarak bulabilirsiniz. Arama motorunda hesap çıkmıyorsa bilin ki engellenmişsiniz demektir. Yani bu kişi hesabını silmediği sürece arama motorunda adının çıkmama durumu olamaz, çıkmıyorsa engellemiş ya da hesabı silmiştir emin olmak için de başka bir hesaptan arama yaparak o kişinin hesabını silip silmediğini anlayabilirsiniz.

3. Parti Uygulamalara Dikkat!

Başka bir anlama yöntemi olarak da sizi engelleyen kişiyle önceden mesajlarınız varsa DM kutusuna bakarak o mesajları görüyorsanız engellememiş demektir. Ancak mesaj yoksa sizi engellemiş anlamını taşımaktadır ve bu durumda mesajlar silinir ancak karşı tarafın engeli kaldırması durumunda o mesajlar geri yüklenmektedir.

Instagram engellenenleri görmek için bir uygulama indirmemeniz gerektiğini belirtmeliyiz. İndireceğiniz uygulamalarda hesabınız çalınabilir, bu tarz uygulamalara güvenmemenizi tavsiye ederiz. Normal yukarıda anlattığımız yöntemlerle birinin sizi engellediğini basit bir şekilde anlayabilirsiniz. Arama motorunda o kişiye ulaşamayınca da endişelenmeyin hemen belki hesap silinmiş ya da dondurulmuş olabilir. Bundan tam emin olmak için de değimiz gibi başka bir hesaptan arama yapın ve o kişi aramada çıkıyorsa o zaman sizi engellediğinden emin olmuş olursunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.