İnstagram Dil Ayarları Nasıl Değişir?

/ 11 Mart 2019 / 129 / yorumsuz
İnstagram Dil Ayarları Nasıl Değişir?

Sistem dilinizi Türkçe olarak ayarlar ve Instagram dil seçeneğiniz Türkçe olarak karşınıza çıkar. Fakat bu ayarı değiştirmek istiyorsanız ya da yanlışlıkla farklı dile geçiş yaptı tekrar Türkçeye çevirmek istiyorsanız bu işlemi Ayarlar>Dil kısmından yapabilirsiniz.

Instagram uygulamasının hangi dilleri desteklediğini merak ediyorsanız ilk olarak desteklediği dillere bakalım.

Almanca, Çekçe, Çince, Danca, Endonezce, Fince, Felemenkçe, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca, Malayca, Tayca, Portekizce, Slovakça, Rumence, Tagalogca, Yunanca, Japonca, Korece, Hırvatça, Ukraynaca, Vietnamca, Norveçce, Lehçe.

Yukarıda olan dil seçenekleri Instagram tarafından desteklenmektedir.

Instagram Dil Tercih Değiştirme İşlemi

Sizlere Instagram dil tercihini değiştirme konusunda yardımcı olacağız. Popüler olan sosyal medya uygulamasında dil ayarını değiştirdikten sonra hesaptan çıkıp tekrar girişinizi gerçekleştirdiğiniz zaman dil seçeneği istediğiniz şekilde ayarlanmış olacaktır.

Şunu da belirtmiş olalım; Instagram uygulamasını önceden indirdiğiniz zaman hangi dil seçeneğini seçmişseniz o dille hesabı kullanmaya devam ediyor ve değişim olmuyordu. Instagram da daha iyi hizmet sunabilmek için güncellemeler ile yeni özelliklerini kullanıcılara sunuyor. Şimdi ise önceden olmayan dil seçeneği ayarı güncelleme ile desteklenmeye başlandı.

Dil seçeneği ayarını değiştirmek istiyorsanız da yapmanız gereken işlem;

  • Hesabınıza girişinizi yapın.
  • Profilinizden ayarlar bölümüne geçiş yapın.
  • Ardından hesap bölümüne tıklayın.
  • Açılan yeni sayfada Dil seçeneği yer alacaktır.
  • İstediğiniz dili seçtiğiniz zaman hesaptan çıkışınız olacaktır.
  • Ardından girişinizi tekrar yaptığınız zaman seçtiğiniz dil ile hesabınızı yöneteceksiniz.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.