Instagram DM’de GIF Gönderme İşlemi

/ 30 Ağustos 2019 / 935 / yorumsuz
Instagram DM’de GIF Gönderme İşlemi

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram sayesinde birçok özellik kullanabiliyoruz. Bu yazımızda da mesajlarda nasıl GIF kullanacağınız konusunda yardımcı olacağız. Instagram hikâyelerinde GIF özelliğini sıklıkla kullanıyoruz. Paylaştığımız hikâyelere GIF ekleyerek, daha da eğlenceli görüntüler ortaya çıkarabiliyoruz.

Instagram uygulaması sadece hikâye alanında GIF özelliğini sunmuyor aynı zamanda mesajlaşma bölümünde de GIF özelliğini kullanabilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanmak için Direct uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Facebook uygulamasında nasıl Meesenger kullanılıyorsa, Instagram uygulamasında da Direct kullanılıyor.

Direct uygulaması sayesinde mesajlaşabilir ve GIF özelliğini kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı indirdikten sonra GIF için sohbet penceresini açın. Daha sonra sağ alt kısımda bulunan GIF’leri deneyebilirsiniz. İstediğiniz GIF’ı seçip sohbet penceresi üzerinden kullanabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.