Instagram ekran görüntüsü çekerken bildirim engelleme

/ 1 Nisan 2019 / 1.884 / yorumsuz
Instagram ekran görüntüsü çekerken bildirim engelleme

Instagram hikaye ekran görüntüsü çektiğimiz sırada karşı tarafa bir bildirim gitmesini nasıl engelleyebiliriz? Bugün karşı tarafa bildirim gitmesini engellemek adına sizlere bazı yolları anlatacağız.

Son zamanlarda platforma birçok özellik geliyor. Son gelen özelliklerle beraber instagram hikayelerinde ekran görüntüsü almak istediğiniz sırada, ekran görüntüsünü çekenleri görebiliyor olmanız büyük bir sıkıntı oluşturabiliyordu. Bu bakımdan instagram hikayelerinde ekran görüntüsü alındığı zaman bildirim nasıl engellenir bunun cevabını sizlere veriyoruz.

İnstagram ekran görüntüsü bildirim kapatma

Instagram‘da ekran görüntüsü çektiğimiz sırada bildirim gitmesini engellemek ve instagramda bildirimlerin önünü kesmek için işte yollar;

  • İlk olarak instagram hikayesine bakın
  • Daha sonra internet bağlantınızı kapatın hatta uçak moduna alın
  • Şimdi ise internetsiz bir şekilde hikayeye tekrar bakıp ekran görüntüsü alın.
  • Ekran görüntüsü çektikten sonra uygulamayı tamamen kapatın.

Tamamen uygulamayı kapattıktan sonra yeniden internetinizi açıp keyfinizi sürebilirsiniz. Bu yöntem ile çekilen ekran görüntülerinde karşıdaki kişiye bildirim gitmeyecektir.

Bir diğer yöntemimiz ise ekran kaydı yapma. Android veya iOS cihazlarda ekran görüntüsü kaydı alarak, video şeklinde kaydedin ve daha sonra videoyu dondurup fotoğrafın ekran görüntüsünü alabilirsiniz.Bir diğer yöntemimiz ise Story Reposter uygulaması oluyor. Bu uygulama da sizin izlediğiniz hikayeleri indiriyor ve ekran resmi çekmenize gerek kalmıyor. “https://itunes.apple.com/us/app/story-reposter-for-instagram/id1323947244?mt=8”  linki üzerinden uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Yukarıda size tam 3 farklı şekilde hikaye kaydı yaparken bildirim engelleme yollarını anlattık. Buna rağmen yapamazsanız eğer, yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.