Instagram fotoğraf ve video silme işlemi

/ 17 Mart 2019 / 222 / yorumsuz
Instagram fotoğraf ve video silme işlemi

Instagram fotoğraf ve video silme konusunda bilginiz yoksa bu konuda sizlere yardımcı olacağız. Instagram hesabınızı yeni açtıysanız ya da silme işlemi yapmadığınız için bilmiyorsanız, silme işlemini göstereceğiz.

Hesabınızda resimlerin fazla olduğunu düşünüyorsanız ve toplu bir şekilde silme işleminin mümkün olup, olmadığını merak ediyorsanız bu konuda da sizlere yardım edeceğiz.

Instagram Fotoğraf ve Video Silme

Popüler olan Instagram uygulamasında paylaşımlarınızı silmek istiyorsanız yapmanız gereken işlem; Profilinize geçiş yapıp, silmek istediğiniz fotoğrafı açın. Ardından fotoğrafın sağ üst kısmında bulunan üç noktaya tıklayın. Bu üç noktaya bastığınız zaman karşınıza Paylaş, WhatsApp’ta paylaş, Messenger’de paylaş, Bağlantıyı kopyala, Arşivle, Düzenle, Sil ve Yorum yapmayı kapat seçenekleri çıkacaktır. Bu kısımda yer alan ‘SİL’ butonuna tıkladığınız zaman, paylaşımınızı silmiş olursunuz.

instagram

Instagram video silme işlemini de aynı fotoğraf silme işleminde ki gibi üç noktaya tıklayarak sil seçeneğine basmanız yeterli olacaktır. Ancak toplu silme yani birden çok video ve fotoğraf silme işlemi yoktur. Resim ve videolarım çok hepsine tek tek bu işlemi uygulayamam diyorsanız üçüncü parti uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Çoğu kişi üçüncü parti uygulamalar yerine hesabını direk kapatmayı tercih ediyor. Ancak siz arkadaş eklemeyle uğraşmak istemiyorsanız, Android ve iPhone cihazlarda toplu silmeniz için uygulama linki vereceğiz.

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/cleaner-for-instagram-mass/id1019607006?mt=8

Eğer iPhone kullanıyorsanız, yukarıda bulunan linke tıklayarak Cleaner for IG uygulamasını indirerek toplu silme işlemi için kullanabilirsiniz.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hans.cleaner&hl=tr

Yukarı kısımda bulunan adres üzerinden Instant Cleaner-for Instagram uygulamasını indirerek toplu silme işlemleri için kullanabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.