Instagram Geçici Olarak Engellendin Sorunu

/ 28 Şubat 2019 / 779 / yorumsuz
Instagram Geçici Olarak Engellendin Sorunu

Sosyal ağ platformları arasında en çok tercihi olanlardan biri de Instagram uygulamasıdır. Bazı engeller karşısına çıksa da yine de dünya çapında yerini korumaya devam eden bir uygulamadır. Hatta en çok hikaye kısmından dolayı tutulan bu uygulama en son ise uzun süreli video atmaya olanak sağladı.

Tüm bu olaylar olurken son zamanlarda sık olarak sorulan ‘geçici olarak engellendin’ sorunu yerini almaktadır. Eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız bunun ne demek olduğunu açıklayalım.

Geçici Olarak Engellendin Sorunu

Instagram üzerinden fazlasıyla etkileşim içinde olan bazı hesaplar, gerçek kişi olup olmadığına dair tespit altına alınıyor. Özel bir uyarı sayesinde de geçici olarak engel altında olunuyor. Instagram geçici olarak engellendin durumunu arka arkaya takipçisi fazla olan kişiler için engel koyuyor.

Sadece takip etmek değil kısa bir zaman içinde birçok kişiyi takipten çıkarırsanız bu şekilde uyarı ile yine karşılaşırsınız. Bu durumun sebebi de Instagram katılımı fazlalaştıkça takipçi satın alma, beğeni kasma gibi durumları önlemek adına önlem alıyor. Bu uyarı sonucunda da gerçek hesapları ayırt etmenin yolu olarak ortaya çıkmıştır.

Geçici Olarak Engellendin Ne Zaman Açılır?

Kullanıcılar bu uyarıyı aldıktan sonra, hesabın tekrar eski haline gelmesi için kısa bir süre beklemesi lazım. Geçici olarak engellenme süresi de genellikle 24 saat içerisinde sona ermektedir. Bu süreyi en aza indirmek için de bir yöntem şu an için yoktur.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.