Instagram Hassas İçeriklerde Yapılan Yenilikler

/ 18 Mart 2019 / 322 / yorumsuz
Instagram Hassas İçeriklerde Yapılan Yenilikler

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, gün geçtikçe daha çok kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Kullanıcı sayısının artmasının hem olumlu hem de olumsuz yönleri vardır. Bu haberimizde olumsuz yönlerinden bahsedeceğiz. Olumsuz yönlerinden biri ve en önemlisi intihar olaylarının olması, 14 yaşında Molly Russel bu duruma en yakın örnektir. Instagram da bazı durumlar için önlem almak adına buzlama yöntemini getirerek, hassas içerikler, gizlemeye başladı.

Instagram tarafından yapılan açıklamada da yeni değişiklikler geleceğine ve insanların güvenliğinden daha önemli bir şey olmayacağına dair yorum yapılmıştı. Bu yüzden insanları korumak için daha da fazla güvenlik önlemi alacaklarının açıklamasını yaptılar.

Instagram, kendine zarar verici olan görüntülerin erişimine ve intihara teşvik eden görüntülerin erişimine izin verilmeyeceği, Instagram’dan direk kaldırılacağını belirtti.

Hastag etiketiyle çıkan aramalarda yine aynı şekilde kendine zarar veren içerikler arama kısmında bulunmayacaktır. Hassas içerik olan görüntüler de yani yara izleri, insan vücudunun açık parçalar gibi hassas görüntülerde buzlama teknolojisi kullanılıyor ve kullanılmaya da devam edilecektir.

Buzlama yöntemi yani içeriği sansürleyerek görüntülemek için ekranda sizi uyarıcı bir yazı yer alacaktır. Eğer içeriği görmek istiyorsanız ekrana tıklamanız yeterli olacaktır. Görüntüyü kaldıramıyorsanız da hemen o alandan geri çıkmanız için buzlama teknolojisi getirildi. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar görmek istemediği görüntüleri keşfette açık bir şekilde göremeyecektir. Buzlu olduğu için o görüntüler açık şekilde karşınıza çıkmayacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.